The Last of Us Part I z poprawkami i nowościami na PS5. Twórcy dodali m.in. alternatywny wygląd Ellie

The Last of Us Part 1

Od premiery pecetowej wersji The Last of Us Part I minęło już trochę czasu, jednak niesmak wynikający z — mówiąc delikatnie — nie najlepszego stanu tej produkcji nadal jest widoczny wśród graczy. W związku z tym deweloperzy z Naughty Dog oraz Iron Galaxy dokładają wszelkich starań, aby za wszelką cenę doprowadzić swoje najnowsze dzieło do jak najlepszego stanu. Okazuje się jednak, że poza tym twórcy nie zapomnieli o pierwotnej platformie na jaką wyszła ich ostatnia gra, bo wczoraj stosownej aktualizacji doczekała się wersja na PlayStation 5.

The Last of Us Part I na PS5 ze sporą listą poprawek i zmian w ramach aktualizacji 1.03

The Last of Us Part I
The Last of Us Part I

Na oficjalnej stronie Naughty Dog pojawił się wczoraj wpis, w którym przedstawiono wszystkie zmiany i poprawki, których doczekało sie wydanie The Last of Us Part I na konsole PlayStation 5. Deweloperzy poprawili m.in. celność pistoletu El Diablo, czy usunęli błąd, który sprawiał, że bomby z gwoździami mogły zostać odzyskane przez graczy nawet po ich detonacji.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zmianom uległy również niektóre aspekty związane z dostępnością jak przykładowo usunięty został błąd w wyniku którego gra odczytywała niewłaściwe wskazówki podczas korzystania z podpowiedzi dźwiękowych.

Przykładowe zmiany wprowadzone w aktualizacji 1.03 do The Last of Us Part I na PS5

  • Postacie towarzyszące bardziej konsekwentnie ratują postać gracza przed wrogimi chwytami;
  • Wrogowie nie błagają już o życie, gdy gracz nie może do nich łatwo dotrzeć;
  • Liczne ulepszenia wizualne i korekty w całej grze;
  • Polowanie na jelenie nie jest już uważane za starcie bojowe (tryb Permadeath);
  • Naprawiono problemy z niektórymi przerywnikami filmowymi w grze, które mogą zostać przerwane, jeśli gracz zostanie zaatakowany;
  • Usunięto niektóre pozycje osłonowe, które pozwalały wrogom strzelać do postaci gracza bez ujawniania się;
  • Zarażeni nie wchodzą już w stan „błagania o życie”;
  • Naprawiono błąd, na skutek którego postać gracza mogła utknąć za drzwiami podczas walki przy zaporze wodnej;
  • Komentarz reżysera jest teraz odtwarzany podczas napisów końcowych.

Dodatkowym bonusem przygotowanym przez twórców jest możliwość przebrania Ellie w jedną z dwóch alternatywnych koszulek noszonych przez Bellę Ramsey w serialowej adaptacji The Last of Us przygotowanej przez HBO.

Przeczytaj też: Gry turowe

Naturalnie nie są to jedyne usprawnienia i nowości wprowadzone w ramach aktualizacji 1.03 do The Last of Us Part I na konsolach PS5. Pełna ich lista dostępna jest oczywiście na oficjalnym blogu Naughty Dog, który dostępny jest pod tym adresem.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.