The Lords of the Fallen zaoferuje „długie wprowadzenie”. Twórcy zapowiadają wymagającą produkcję

The Lords of the Fallen

Od sierpniowej zapowiedzi The Lords of the Fallen studio CI Games nie uraczyło niestety graczy zbyt wieloma konkretami na temat swojego najnowszego dzieła. Ostatecznie dowiedzieliśmy się, że tytuł będzie kosztować tyle, co nowa gra AAA, jednak oferować będzie „bogatą zawartość”. Teraz zaś deweloperzy przyznali, że reboot produkcji z 2014 będzie nie lada przeprawą, a więc wymagać będzie odpowiedniego wprowadzenia.

Twórcy The Lords of the Fallen chcą uniknąć poczucia frustracji u graczy

The Lords of the Fallen
The Lords of the Fallen

Podczas ostatniej rozmowy dyrektora kreatywnego CI Games — Cezara Virtosu — z redakcją GamesRadar poruszony został temat poziomu trudności, jakiego mogą spodziewać się gracze oczekujący na debiut The Lords of the Fallen.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Mężczyzna wprost stwierdził, że będzie to wymagająca pozycja, a przedstawiony świat będzie po prostu „bezlitosny”. Deweloperzy chcą jednak uniknąć poczucia frustracji, tak częstego wśród graczy niezbyt obytych z grami soulslike.

W związku z tym przygotowali całkiem obszerne wprowadzenie, które ma pomóc w zrozumieniu mechanik The Lords of the Fallen.

Stworzyliśmy długie doświadczenie onboardingu, ponieważ różnica między motywacją a frustracją polega na zrozumieniu, dlaczego poniosłeś porażkę lub czego oczekuje od ciebie gra.

Cezar Virtosu

Twórcy liczą, że dzięki temu gracze będą mogli wyćwiczyć i opanować wszystkie podstawy, zanim w ogóle wyruszą na pełnoprawną przygodę w świecie, który nie wybaczy błędów.

Przeczytaj też: Laptop gamingowy do 6000 zł — najlepsze modele

Słowa Virtosu mogą z całą pewnością zadowolić tych, którzy oczekują, że The Lord of The Fallen będzie nie tylko dobrej jakości grą, ale także godnym wyzwaniem. Jednocześnie osoby, które do tej pory omijały tego rodzaju pozycje, również będą mogli się sprawdzić, oczywiście po uprzednim treningu.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.