The Sims 5 otrzyma tryb multiplayer. Twórcy „zdecydowanie” chcą dodać taką opcję

The Sims Project Rene

Od premiery w 2000 roku The Sims zdobyłi ogromną popularność. Fani serii gier symulacyjnych nie otrzymali jednak nowej części od 2014 roku. I choć The Sims 5 nadal owiane jest tajemnicą, twórcy poruszyli ostatnio temat trybu wieloosobowego.

W The Sims 5 pojawi się tryb wieloosobowy

The Sims 4
The Sims 4

O tym, że The Sims 5 (pod nazwą Project Rene) powstaje i ma zaoferować możliwość zabawy w kooperacji, słyszeliśmy już jakiś czas temu. Teraz jednak pojawiły się konkretne informacje ze strony Lyndsay Pearson, wiceprezes ds. kreatywności marki The Sims 4 oraz The Sims 5. W niedawnym wywiadzie Lyndsay zapewniła, że w nowej odsłonie serii twórcy zaimplementują mechanikę trybu wieloosobowego.

Zdecydowanie chcemy wprowadzić tryb wieloosobowy. A nie tryb wieloosobowy w wielkim, przerażającym stylu „skoku do świata pełnego nieznajomych”. […] Dlatego świetnie się bawimy, odkrywając wszystkie te różne możliwości, szczególnie w kontekście The Sims, ponieważ wciąż chodzi o te małe postacie, ich małe życia i to, jak pomagasz im nimi kierować.

Lyndsay Pearson

Aby zobrazować sposób, w jaki może wyglądać tryb wieloosobowy w The Sims 5, Pearson wzięła za przykład Animal Crossing. W grze Nintendo można bowiem budować własną „wyspę”, a inni gracze mogą nas na niej odwiedzać. Producentka dodała również, że zespół przygląda się wielu grom, które „w sprytny sposób radzą sobie z multiplayerem”.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Wygląda więc na to, że póki co twórcy The Sims 5 próbują ustalić, jak dokładnie mogłaby wyglądać rozgrywka w trybie wieloosobowym. Produkcja jest na wczesnym etapie rozwoju, a Maxis informowało rok temu, że kolejne wieści będzie przekazywać „przez najbliższe lata”. Na premierę zapewne przyjdzie nam jeszcze długo poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.