The Sims 5 może być darmową grą, ale za to pełną mikrotransakcji! Nadchodzi rewolucja w serii?

The Sims 5

Pod koniec zeszłego roku niezwykle popularne The Sims 4 zmieniło model rozgrywki na free to play. Dzięki temu rozwiązaniu podstawowa wersja tytułu jest dostępna za darmo, co przyciągnęło do produkcji rekordową liczbę graczy. Niedawno opublikowane przez Electronic Arts ogłoszenie o pracę sugeruje natomiast, że kolejna odsłona serii, czyli The Sims 5, może podążać w bardzo podobnym kierunku.

The Sims 5 może być grą w modelu free to play, jednak pełną mikrotransakcji

Jeden z użytkowników Twittera natrafił w sieci na ogłoszenie pracy dla „Head of Monetization & Marketplace” w „Projekcie Rene”, który jest roboczym tytułem dla kolejnej odsłony serii The Sims. Opublikowana jakiś czas temu przez EA oferta pracy zdaje się potwierdzać, że The Sims 5 ma być dostępne w ramach rozgrywki free to play. Poszukiwana osoba ma natomiast zajmować się między innymi „zarówno darmowymi jak i płatnymi treściami” w grze.

Wszystko wskazuje na to, że choć The Sims 5 rzeczywiście może okazać się bezpłatne, produkcji nie ominą mikrotransakcje. W ogłoszeniu rekrutacyjnym wspomniano bowiem, że wybrany kandydat będzie odpowiedzialny za ustalanie cen zawartości w darmowej grze, analizowanie nawyków zakupowych graczy, a także za maksymalizację długoterminowych przychodów. Wygląda na to, że serię czeka prawdziwa rewolucja, choć prawdopodobnie ukryta za paywallem część zawartości w grze może podzielić fanów.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup The Sims 4 Ranczo

Jak wiemy, The Sims 4 funkcjonuje od jakiegoś czasu w podobnym modelu. Podstawowa wersja gry jest darmowa od 2022 roku, natomiast miłośnicy symulatora mogą dokupować różnego rodzaju rozszerzenia urozmaicające rozgrywkę i dodające nową zawartość. Istnieje więc duża szansa na to, że kontynuacja serii podąży tymi śladami, jednak na ten moment pozostaje nam czekać na oficjalne wieści ze strony Electronic Arts.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.