Przejście na model F2P pomogło The Sims 4. Gra z rekordową liczbą graczy, m.in. dzięki Polakom

The Sims 4

Od 18 października 2022 roku gracze mają możliwość pobrania The Sims 4 w wersji podstawowej za darmo. Jak można było się spodziewać, dzięki tej decyzji EA zyskało rekordową liczbą graczy na całym świecie. Od momentu przejścia na model free to play, The Sims 4 przyciągnęło 16 milionów użytkowników z całego świata.

Miliony graczy The Sims 4 na całym świecie, miliony sprzedanych DLC

Zwiastun The Sims 4 Razem raźniej

The Sims 4 zostało wydane w 2014 roku na komputery osobiste, a 3 lata później symulator trafił na konsole. Od premiery tytuł od EA zgromadził blisko 70 milionów graczy na całym świecie. Pomogła w tym decyzja o darmowym udostępnieniu podstawowej wersji The Sims 4 na wszystkich platformach, gdyż w ciągu półtora roku produkcja zebrała dodatkowo 16 milionów graczy, a tygodniowa liczba użytkowników wzrosła o 53%. Co ciekawe za 75% nowych pobrań odpowiadają mieszkańcy Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Brazylii oraz Francji.

To nie jedyna wiadomość, jaką pochwaliło się EA w swojej ostatniej notce prasowej. Nowo pozyskani użytkownicy ochoczo kupują DLC, których na daną chwilę wydano 60. Już jakiś czas po udostępnieniu podstawowej wersji The Sims 4 mogliśmy przeczytać, że gra w tej formie nie ma sensu. Jak wiadomo w porównaniu do trzeciej części symulatora, „czwórka” została bardzo mocno okrojona, ucięto chociażby możliwość opieki nad małymi dziećmi, która może być dodana dopiero po zakupie najnowszego dodatku „Razem raźniej”.

Ostatni DLC do The Sims 4 „Razem raźniej” został wydany 16 marca 2023 roku, a w pierwszym tygodniu dodatek sprzedawał się najlepiej ze wszystkich pakietów od 2015. Co ciekawe na zakup wszystkich pakietów bez promocji trzeba wydać około 5000 zł. Nie dziwi więc fakt, że gra osiąga rekordowe zyski i nie wygląda na to, żeby miała na tym poprzestać.

Zobacz też: Gry platformowe

Na koniec przypomnijmy, że podstawową wersję The Sims 4 można pobrać na PC, Xboxy Series X|S, Xboxa One, PlayStation 4 oraz PlayStation 5. Oprócz tego zachęcamy do zapoznania się z modyfikacjami, które urozmaicą produkcję, bez zakupu DLC.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.