Jest afera. The Surge znika z kont na Steamie, wydawca odbiera graczom legalnie kupione klucze

The Surge

The Surge to wydana w 2017 roku gra soulslike, która została przyjęta całkiem ciepło. Mimo że nie jest to największy hit wszech czasów, to wiele osób wciąż bawi się w produkcji studia Deck13 Interactive. A może raczej „bawiło”, bo wydawca bez słowa odbiera graczom legalnie zakupione klucze z ich kont na Steamie. Innymi słowy: jest afera.

The Surge znika z kont na Steamie – wydawca odbiera klucze

The Surge znikające klucze Steam
Wątek na forum Steam dot. The Surge znikającego z kont graczy

Dziś na oficjalnym forum Steama pojawił się wątek zapoczątkowany przez gracza o pseudonimie M. Napisał on, że z jego konta niespodziewanie zniknęło The Surge, do którego to klucz zakupił w 2021 roku w oficjalnym sklepie wydawcy gry, Focus Entertainment. Niedługo później ruszyła prawdziwa lawina komentarzy – na moment pisania niniejszego newsa rzeczony post doczekał się już ponad 120 odpowiedzi, z których zdecydowana większość to zapewnienia innych osób, że im przydarzyło się to samo.

Przeczytaj też: Najlepsze gry Star Wars

Liczba komentarzy w wątku na Steamie cały czas rośnie, więc problem najprawdopodobniej jest globalny i dotyczy ogromnej liczby osób. Niemniej sporo wskazuje na to, że unieważnianie kluczy The Surge obejmuje jedynie graczy, którzy otrzymali je jako gratis do innej gry zakupionej podczas promocji w Focus Entertainment Store z 2021 roku.

Wydawca Focus Entertainment nie wystosował jeszcze oficjalnego oświadczenia na temat tego, co się dzieje, choć jeden z twórców gry udzielił się na forum, informując, że studio jest świadome problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Przeczytaj też: Najlepsze gry turowe

Niemniej niecierpliwi gracze już kontaktują się działem wsparcia firmy i wielu z nich po przedstawieniu problemu otrzymało zapewnienie, iż wkrótce otrzymają nowy kod. Wszystkim poszkodowanym sugerujemy więc to samo – zgłoszenie do supportu można wysłać pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.