The Thaumaturge – premiera polskiego RPG opóźniona! Twórcy podają nową datę i przyczyny decyzji

The Thaumaturge

The Thaumaturge to izometryczny RPG, którego akcja rozgrywa się w Warszawie w 1905 roku. Rodzina głównego bohatera gry, Wiktora Szulskiego, od pokoleń dysponuje umiejętnościami pozwalającymi wykorzystywać do własnych celów ezoteryczne istoty Salutory. Fabuła gry miała zaoferować dokonywanie wielu moralnie niejednoznacznych wyborów. Niestety, studio Fool’s Theory poinformowało o opóźnieniu premiery na PC.

The Thaumaturge zadebiutuje dopiero w przyszłym roku. Fool’s Theory musi dopracować grę

Według komunikatu zamieszczonego na platformie X (dawniej Twitter) zarówno wydawca (11 bit studios), jak i deweloperzy (Fool’s Theory) nie chcieli dopuścić do premiery gry, której stan techniczny mógłby znacznie odbiegać od przyjętych standardów jakości, a tym samym rozczarować wielu fanów.

Nowa data debiutu na PC została wyznaczona na 20 lutego 2024 roku. Dodatkowe trzy miesiące mają pozwolić autorom na większe dopracowanie tytułu i wyeliminowanie odkrytych błędów. W późniejszym terminie gra trafi także na konsole Xbox Series X|S oraz PlayStation 5.

Przeczytaj także: Najlepsze gry multiplayer na telefon

W oczekiwaniu na premierę warto bliżej poznać poszczególne elementy rozgrywki. Dotychczas twórcy opublikowali klimatyczny zwiastun fabularny, a oficjalny gameplay zaprezentował mechanikę walki oraz eksploracji świata gry. Studio Fool’s Theory było również obecne na PGA 2023 – wrażenia z pokazu The Thaumaturge opisaliśmy w naszej relacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.