Tomb Raider i Legacy of Kain w rękach Crystal Dynamics. Weterani otrzymują prawa do marek!

Tomb Raider

Pod koniec sierpnia została dopięta transakcja, w której Embracer Group przejęło dwa zachodnie zespoły Square Enix – Crystal Dynamics i Eidos Montreal. Wiadomo już od pewnego czasu, że ta pierwsza ekipa, odpowiadająca w przeszłości za markę Tomb Raider, nadal będzie rozbudowywać rzezczoną serię o nowe odsłony. Jak jednak się okazało, firma będzie miała nawet pełne prawa do marki.

REKLAMA

Crystal Dynamics przejmuje Tomb Raider i Legacy of Kain

Shadow of the Tomb Raider – trailer

W najnowszym oświadczeniu Crystal Dynamics, przedstawiciele ekipy poinformowali, że „przejęli” kontrolę nad przynajmniej dwoma najbardziej pokochanymi IP, nad którymi wcześniej maczali palce. Mowa tutaj o Tomb Raider oraz Legacy of Kain. To Crystal Dynamics będzie zajmowało się planowaniem przyszłości obu marek, co zapewne pozwoli deweloperom popuścić wodze fantazji w wielu aspektach.

Przeczytaj też: Mody do The Sims 4

Twórcy po stworzeniu gry wchodzącej w skład którejkolwiek z wyżej wymienionych serii będą mieli dostęp do danych sprzedażowych, a bardzo możliwe, że w razie chęci sprzedania Crystal Dynamics przez Embracer Group w przyszłości, amerykański zespół zatrzyma przy sobie Tomb Raidera i Legacy of Kain.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!