Towerborne zadebiutuje zgodnie z planem! Twórcy serii The Banner Saga rozwiewają wątpliwości

Towerborne

Na Xbox Games Showcase zaprezentowano fabularny zwiastun Avowed, a także nowe ujęcia z Indiana Jones i Wielki Krąg. Część osób zwróciła jednak uwagę, że na pokazie Microsoftu zabrakło Towerborne, które – podobnie jak wspomniane wyżej produkcje – również ma zadebiutować na rynku w 2024 roku. Na szczęście na oficjalnej stronie gry pojawił się wpis, który powinien uspokoić graczy zaniepokojonych absencją wspomnianego tytułu na wydarzeniu amerykańskiej firmy.

Premiera Towerborne w 2024 roku – zapewniają deweloperzy ze studia Stoic

Towerborne – zwiastun

We wspomnianym wpisie twórcy Towerborne zapewnili, że prace nad grą cały czas trwają, a sama produkcja – zgodnie z zapowiedziami – zadebiutuje w 2024 roku. Deweloperzy ze studia Stoic nie ujawnili niestety, kiedy dokładnie można spodziewać się premiery ich nowej gry. Amerykański zespół podzielił się jednak kilkoma szczegółami na temat Dzwonnicy, czyli olbrzymiej wieża, która stanowi jedyne schronienie dla ludzkości przed czyhającymi za jej murami potworami.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zgodnie z zapowiedziami Dzwonnica będzie pełnić w Towerborne funkcję bazy wypadowej. Gracze będą w niej m.in. ulepszać sprzęt, a także rozpoczynać i kończyć różnego rodzaju zadania. To właśnie we wspomnianym miejscu użytkownicy będą również doświadczać fabuły oraz wchodzić w interakcję z innymi osobami.

Deweloperzy ze studia Stoic opisali również kilka ważnych miejsc w Dzwonnicy. Wśród najważniejszych wymienić można m.in. budynek rady, w którym gracze będą raportować o swoich postępach. W bazie wypadowej nie zabraknie też kuźni, gdzie będzie można ulepszać ekwipunek czy sali treningowej, w której będzie można sprawdzić swoje umiejętności. Więcej informacji znajdziecie we wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie Towerborne.

Towerborne powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox Series X|S. Jak wspomnieliśmy wyżej, gra ma zadebiutować na wymienionych platformach w 2024 roku. Nadchodząca produkcja twórców serii The Banner Saga w dniu swojej premiery trafi również do biblioteki Xbox Game Pass.

Źródło: GamingBolt

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.