Trofea w grach PlayStation mogą pojawić się na PC! Nowe dane prosto z baz PSN

PlayStation PC Trofea

Od pewnego czasu Sony bardzo łaskawym okiem spogląda w stronę pecetowców, oferując porty swoich najpopularniejszych gier. Potwierdzenie mocniejszej ekspasji Sony w rynek komputerów można było zobaczyć w maju, kiedy to miliony graczy sięgały m.in. nowe wersje Spider-Mana czy The Last of Us Part I. Teraz zaś pojawiły się zupełnie nowe doniesienia, które wskazują na całkiem ciekawą funkcję, która powinna przyciągnąć uwagę niektórych graczy.

Trofea z PlayStation mogą trafić na pecetowe wersje gier od Sony

PlayStation Gry
Gry PlayStation

Zgodnie z przekazanymi przez serwis TrueTrophies Sony może planować wprowadzenie obsługi trofeów w pecetowych wersjach swoich gier. Świadczyć ma o tym właśnie nowa lista „pucharków”, która uwzględnia dodatkową platformę podpisaną „PSPC”. Na ten moment nie jest ona dodana do żadnej konkretnej gry i zdaje się bardziej wersją testową.

Sam skrót można rozwinąć właśnie jako „PlayStation PC”, a to sugeruje, że japońskie przedsiębiorstwo szykuje się do przygotowania obsługi trofeów, która niezależna będzie od konsol PS5. Jednocześnie może być nadal połączona z platformami Sony.

Pewne poszlaki, które mogą potwierdzać takie działania ze strony producenta PlayStation, pojawiły się już w październiku 2022 roku. Wówczas to Spider-Man Remastered na PC otrzymał funkcje połączenia swojego konta Steam z usługą PSN.

Przeczytaj też: Ranking monitorów do gier

Na ten moment japońskie przedsiębiorstwo nie potwierdziło ani tym bardziej zaprzeczyło tym doniesieniom. Możliwe jednak, że Sony szykuje się do jakieś konkretnej zapowiedzi. Warto jednak uważniej obserwować dalsze poczynania producenta PlayStation, bo już wkrótce może ponownie wykonać ruch bezpośrednio w stronę właścicieli pecetów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.