Integracja PlayStation Network z PC wchodzi na wyższy poziom. Sony implementuje ważną funkcjonalność

PlayStation PC

Od jakiegoś czasu gracze są świadkami mocnej ekspansji PlayStation na PC. Gry wewnętrznych studiów należących do Sony sukcesywnie są wydawane na komputerach osobistych. Kolejnym takim tytułem będzie Ghost of Tsushima, czyli pierwsza produkcja obsługująca trofea na PC, co potwierdza nowa ikonka widoczna w sekcji pucharków na konsoli PS5.

Trofea wkraczają na komputery osobiste

Dokładnie 16 maja, razem z premierą Ghost of Tsushima na PC, Sony zaimplementuje możliwość zdobywania trofeów na komputerach osobistych. Potwierdza to specjalna plakietka z oznaczeniem PC, która pojawiła się przy liście trofeów Ghost of Tsushima.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ghost of Tsushima będzie pierwszą grą obsługującą trofea na PC. Można się jednak domyślać, że Japończycy zaimplementują również swoje osiągnięcia do innych produkcji spod swoich skrzydeł, które wydane zostały na komputerach osobistych.

Na koniec warto wspomnieć, że o implementacji trofeów na PC mówiło się już jakiś czas temu, o czym już wtedy pisaliśmy. Za kilka dni dodanie pucharków do pierwszej gry na komputery okaże się faktem, a wkrótce zapewne zostaną ogłoszone kolejne produkcje wspierające system osiągnięć znany z konsol PlayStation.

Źródło: X (Twitter)

O autorze
Herbert Friedel
Redaktor działu Newsy

Gracz od małego. Urodzony konsolowiec. Wychowany na sprzęcie Sony, ale obecnie jego życie maluje się w barwach niebiesko–czerwono–zielonych. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.