Elden Ring Shadow of the Erdtree spełnił oczekiwania twórcy. Hidetaka Miyazaki zadowolony z wyzwania, jakie zaoferował

Elden Ring Shadow of the Erdtree

Przez weekend wiele już napisano o tym, jak trudnym rozszerzeniem okazuje się DLC Shadow of the Erdtree do Elden Ring, a sami gracze dali nawet do zrozumienia, że niekoniecznie się im to podoba. Okazuje się jednak, że From Software nie postrzega tego jako realny problem. W jednym z wywiadów sam Hidetaka Miyazaki podzielił się bardzo ciekawą perspektywą i stwierdził, że właśnie o to mu chodziło.

Poziom trudności Elden Ring Shadow of the Erdtree jest zgodny zamysłem Miyazakiego

Elden Ring Shadow of the Erdtree
Elden Ring Shadow of the Erdtree

W rozmowie z portalem CNET Miyazaki stwierdził, że nowi bossowie i zagrożenia, jakie czyhają w DLC Shadow of the Erdtree „są zgodne z projektem”. Deweloper przyznał, że ekipa odpowiedzialna za dodatek wyciągnęła wnioski z podstawowej wersji gry i postanowiła „przesunąć granicę tego, co może wytrzymać gracz”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po prostu nowymi wyzwaniami dla gracza będą spotkania z bossami, a także różne rodzaje zagrożeń, jakie świat nałoży na ludzi w różnych obszarach do zbadania […] co oznacza, że ​​naprawdę przesunęliśmy granice, jeśli chodzi o to, co naszym zdaniem może wytrzymać gracz.

Hidetaka Miyazaki

Miyazaki przyznał też, że nie bez powodu gracze, aby dostać się do DLC, muszą stawić czoła Mohgowi oraz Radagnowi. Skoro więc ktoś jest w stanie pokonać tych dwóch konkretnych bossów, to będzie w stanie podołać temu, co oferuje Shadow of the Erdtree.

Brzmi to więc bardzo typowo dla From Software i nawet jeśli gracze narzekają na trudność nowej zawartości, to na koniec taki właśnie był zamysł deweloperów. Najwidoczniej trzeba po prostu posłuchać się ostatniej rady Bandai Namco i ruszyć dalej, próbując przebić się przez kolejnych bossów.

Źródło: cnet.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.