Twórca God of War krytykuje nową Zeldę. Afera po niepochlebnych słowach na temat grafiki

Kratos i Link

Nie będzie przesadnym stwierdzeniem, że premiera The Legend of Zelda Tears of the Kingdom jest jednym z najgłośniejszych wydarzeń, z jakimi mieliśmy do czynienia od początku 2023 roku. Potwierdzeniem tego zdaje się nie tylko przytłaczająca ilość pozytywnych recenzji, ale także imponujące wyniki sprzedażowe uzyskane w zaledwie jeden weekend. Przy tym wszystkim nie zabrakło bardziej krytycznych opinii, a jedna z nich pochodzi od twórcy serii God of War.

David Jaffe twierdzi, że grafika The Legend of Zelda Tears of the Kingdom jest „mdła i wygląda staro”

David Jaffe, który znany jest przede wszystkim jako jeden z twórców serii God of War postanowił podzielić się na Twitterze swoimi spostrzeżeniami na temat The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że deweloper w krytycznych słowach odniósł się do poziomu oprawy graficznej prezentowanej przez tytuł od Nintendo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nie zależy mi na realizmie w grach. I nie mówię, że gra jest zła; dla mnie rozgrywka jest zawsze główną (i często jedyną) rzeczą, na której mi zależy. Jednak ta gra jest według mnie dość mdła i wygląda staro, a biorąc pod uwagę, jak ważne wydają się efekty wizualne dla innych, wydawało się, że warto o tym porozmawiać.

David Jaffe

Naturalnie słowa te wywołały niemałą burzę w komentarzach pod tą publikacją, a obserwujący podzielili się na dwa stronnictwa; jedni zwracali uwagę, że gra wygląda świetnie jak na możliwości Nintendo Switch, drudzy zaś zwracali uwagę, że Sony i Microsoft za tego rodzaju poziom oprawy graficznej bywają niejednokrotnie krytykowani.

Materiał Davida Jaffe’go na temat The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Kontrowersje wokół słowa Jaffe’go były na tyle duże, że postanowił on nagrać nawet film, w którym podtrzymuje, że gra wygląda źle i jest „toporna” pod względem sterowania. W trakcie wideo pada nawet stwierdzenie, że The Legend of Zelda Tears of the Kingdom wygląda niczym tytuł „z ery pomiędzy Nintendo 64 a GameCube”.

Mimo tego deweloper podkreśla, że pod względem niektórych rozwiązań gameplayowych jest to świetna i godna uwagi pozycja.

Przeczytaj też: Ranking kamer samochodowych

Wśród osób komentujących nie zabrakło także głosów, które twierdzą, że Jaffe krytykując najnowszą Zeldę, szukał rozgłosu i kontrowersji. Można odnieść wrażenie, że tego rodzaju zarzuty dość często pojawiają się w kontekście osób, które niepochlebnie odnoszą się do The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Z podobnymi oskarżeniami mierzył się dziennikarz redakcji Gfinity, który w swojej recenzji również krytykował najnowsze dzieło od Nintendo.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.