Czy Avowed jest zbyt „kolorowy”? Twórca gry wyjaśnia, że ekipa może „bawić się kontrastami”

Avowed

Jedną z gier, która może w znaczący sposób ubogacić portfolio Xboxa w 2024 jest Avowed tworzone przez Obsidian Entertainemnt. Produkcja ta zadaje się być już na ostatniej prostej przed samą premierą, a wokół niej pojawiło się całkiem sporo spekulacji na temat palety kolorów wybranej przez deweloperów na potrzeby tej pozycji. Głos w tej sprawie zabrał jeden z deweloperów.

Twórcy Avowed tłumaczą, dlaczego zdecydowali się na tak intensywną paletę kolorów

Avowed
Avowed

Podczas ostatniej transmisji live twórcy Avowed postanowili odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących swojej nadchodzącej gry. W ramach tego padło pytanie o całkiem kolorową stylistykę całej produkcji, która — zdaniem niektórych — niespecjalnie pasuje do settingu fantasy. Głos w tej sprawie zabrał sam dyrektor artystyczny całego projektu, czyli Matt Hansen.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloper wyjaśnił, że decyzja o całkiem żywej palecie kolorów podyktowana jest przede wszystkim chęcią odczucia tego, że gracze faktycznie przenoszą się „do innego, starszego świata”. Dodatkowo akcja gry ma rozgrywać się w egzotycznym i bardzo niebezpiecznym miejscu, gdzie właśnie zastosowanie takiej palety kolorów ma sens.

Kiedy ludzie myślą o egzotyce i niebezpieczeństwie, to przychodzą im do głowy takie rzeczy jak zatrute żaby i wszystkie te bardzo żywe formy zagrożenia. Chcieliśmy wykorzystać to również tutaj, ale w Avowed są też rejony, w których jest to nieco bardziej wyciszone. Możemy bawić się tymi kontrastami i dualizmem.

Matt Hansen

Taki punkt widzenia zdaje się mieć naprawdę sporo sensu, zwłaszcza że deweloperzy starają się w tym przypadku całkiem ciekawie przedstawić tworzony przez siebie świat. Ciekawość wzbudzać mogą owe bardziej „wyciszone rejony”, które mają cechować się bardziej stonowaną paletą kolorów.

Innym aspektem jest też to, że tak mocna paleta kolorów ma dawać graczom poczucie podróżowania po bardzo różnorodnym terenie. Co prawda samo Living Lands będą jednym kontynentem, który jednak ma sprawiać wrażenie „całej planety”. Ambitnie, choć wszystko wyjdzie „w praniu”.

Na koniec warto wspomnieć, że Avowed zadebiutuje jeszcze w tym roku na PC i Xbox Series X|S. Wedle jednej z ostatnich wpadek dokładna data premiery to 12 listopada, jednak na oficjalny komunikat trzeba poczekać. Pewne jest, że gra od początku będzie dostępna w Xbox Game Pass.

Źródło: Twitch

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.