Twórcy DayZ parodiują oświadczenie deweloperów The Day Before. „10 lat i wciąż niepokonani”

dayz the day before

Fntastic, czyli studio odpowiedzialne za The Day Before, zaledwie kilka dni po premierze gry ogłosiło zakończenie działalności. W sieci pojawiło się oświadczenie, w którym nie tylko poinformowano o zamknięciu studia, ale także podziękowano za wsparcie. Wpis nie umknął uwadze twórcom DayZ, którzy postanowili sparodiować udostępniony komunikat.

Twórcy DayZ nabijają się z oświadczenia Fntastic

Komunikat Fntastic dotyczący zamknięcia studia po premierze The Day Before pojawił się na platformie X 11 grudnia 2023 roku. Jeszcze tego samego dnia na oświadczenie postanowili zareagować twórcy odpowiedzialni za DayZ. Studio Bohemia Interactive skorzystało zatem z okazji i w wymowny sposób sparodiowało wpis Fntastic.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak możemy zauważyć, komunikaty przypominają siebie do złudzenia, jednak różnią się oczywiście treścią. Twórcy DayZ skupiają się bowiem na sukcesach, przy okazji świętując 10-lecie gry. Uwagę zwraca z pewnością dopisek przy roku 2023, który głosi: „10 lat i wciąż niepokonani”.

Zobacz też: Najlepsze gry postapokaliptyczne

Jeżeli chodzi o reakcje internautów na „żart” Bohemia Interactive, te są dość mieszane. Część z komentujących zwraca uwagę, że stan techniczny DayZ również pozostawia wiele do życzenia, a wiele aspektów gry działa wyłącznie dzięki modom. Z drugiej strony wiele osób doceniło taki rodzaj komentarza do zaistniałej w przypadku premiery The Day Before sytuacji.

Źródło: Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.