Twórcy Dead by Daylight znowu zwalniają pracowników! Tym razem z pracą pożegna się prawie 100 osób

Dead by Daylight

2024 rok to niewątpliwe okres dużego kryzysu w branży gier. Wiele firm decyduje się na redukcję swoich etatów, a czasem zwalniane są całe zespoły. Sytuacja ta dotknęła Avalanche Studios, które zamknęło wczoraj 2 swoje oddziały. Dzisiaj natomiast Behaviour Interactive, czyli twórcy m.in. Dead by Daylight, ogłosili, że już po raz drugi w tym roku zwolnią część swoich pracowników.

Behaviour Interactive znowu zwalnia pracowników. Tym razem pracę straci 7% całej kadry

Dead by Daylight — aktualizacja Dungeons & Dragons

Media growe obiegła dzisiaj wieść o tym, że firma Behaviour Interactive zwolni 95 pracowników. Twórcy m.in. popularnego Dead by Daylight zredukują 7% z 1300 swoich pracowników. Tę decyzję najbardziej odczuć ma oddział korporacji w Montrealu, który straci aż 70 osób.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Postanowienie to Behaviour Interactive motywuje w informacji na swojej stronie internetowej, wyjaśniając, że firma stanęła przed obliczem bezprecedensowej konkurencji, co zmusiło ją do zmiany strategii na następne lata. Korporacja postanowiła ponownie skupić się na swoich mocnych stronach, jakimi są gry w konwencji horroru.

Trudno jest dziwić się takiej decyzji. Najbardziej znana gra studia, czyli Dead by Daylight, która wydana została jeszcze w 2016 roku, do dziś odnosi duże sukcesy i cieszy się sporą popularnością. W 2022 roku deweloperzy podali, że w tytuł ten zagrało już ponad 60 milionów graczy.

To, co martwi w tej sytuacji to fakt, że jest to już druga fal zwolnień w Behaviour Interactive. Pierwsza miała miejsce w styczniu, a prace straciło wtedy 45 osób, również w oddziale w Montrealu.

Redukcja zatrudnienia wydaje się nie mieć jednak przełożenia na kondycję Dead by Daylight. Na niedawnej transmisji z okazji 8 rocznicy premiery deweloperzy zapowiedzieli aktualizację inspirowaną Dungeons & Dragons.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.