Nie masz pieniędzy na Postala? Twórcy gry podają proste rozwiązanie: możesz go spiracić

Postal 2

Piractwo to bardzo kontrowersyjny temat w całym środowisku. Z jednej strony mamy firmy w stylu Nintendo, które walczą z każdym przejawem jakiejkolwiek możliwości piracenia gier (w tym z emulatorami), a z drugiej producentów, którzy wydają się bardziej rozumieć to zjawisko. Do tej ostatniej grupy najwidoczniej należą twórcy Postala, którzy nie mają nic przeciwko pobraniu ich dzieł w obliczu trudnej sytuacji finansowej, a następnie wsparciu ich wtedy, gdy będzie to możliwe.

Twórcy Postala odpowiadają na apel twierdzący, że ich gry są za drogie

Zespół Running with Scissors został ostatnio poinformowany przez graczy o fakcie, jakoby jego gry były zbyt drogie w niektórych krajach. Deweloperzy odpowiedzieli, że od jakiegoś czasu korzystają z systemu rekomendacji cen Steama.

Twórcy nie pozostawili jednak swoich fanów samych sobie. Udzielili im bowiem mniej lub bardziej „formalnego” pozwolenia na spiracenie ich gier, a następnie kupno ich wtedy, gdy będzie to możliwe.

Jeśli nasze gry nadal są dla Ciebie za drogie, możesz je piracić, dopóki nie będziesz mieć wystarczająco dużo pieniędzy, aby nas wesprzeć.

Running with Scissors

Jednocześnie nie oznacza to, że ekipa Running with Scissors wesprze nas w tej działalności. W komentarzach poniżej możemy bowiem przeczytać, że nie mają problemu z piractwem, ale nie będą w nim pomagać.

W całej rozmowie z użytkownikami Twittera pojawił się także jeszcze jeden ciekawy wątek. Ktoś stwierdził bowiem, że nie chodzi o regionalne ceny, a zwyczajnie o fakt, że produkcje twórców Postala są „zbyt drogie jak na to, czym są”. W odpowiedzi powołano się na ceny tworzenia gier z otwartym światem.

Nie masz pojęcia, ile czasu zajmuje stworzenie gry, nie mówiąc już o grze z otwartym światem. Jeśli uważasz, że są one zbyt drogie, nie zawracaj sobie głowy przeglądaniem większości gier AAA w dzisiejszych czasach.

Running with Scissors

Zobacz też: Gry podobne do Wiedza to Potęga

Kup Karta Podarunkowa Steam

Jak więc widać, deweloperzy wypracowali otwarty konsensus z graczami. Z całą pewnością taka postawa zaskarbi sobie uznanie wśród osób, którzy cierpią z powodu rosnących cen nie tylko gier, ale za to też zdecydowanie ważniejszych produktów pierwszej potrzeby.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.