10-letnia umowa na gry Activision Blizzard oraz Xboxa od Microsoftu! Phil Spencer potwierdza

Xbox

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że został złożony kolejny pozew w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Jednak gigant z Redmond nie zwalnia i tym razem Phil Spencer, szef Xboxa, przekazał informację, że podpisali 10-letnią umowę z EE. Porozumienie to może korzystnie wpłynąć na odbiór przejęcia Activision Blizzard.

Microsoft podpisał 10-letnią umowę, na mocy której gracze zyskają dostęp do gier Activision Blizzard oraz Xboxa

Phil Spencer, szef Xboxa, przekazał dzisiaj informację, że korporacja podpisała 10-letnią umowę z brytyjską firmą telekomunikacyjną EE, oferującą swoim klientom m.in. dostęp do Xbox Game Pass Ultimate. Na mocy tej umowy klienci EE będą mogli korzystać z biblioteki gier Activision Blizzard (po przejęciu przez firmę Microsoft) oraz Xbox. Microsoft chce pokazać swoją strategię, która polega na dostarczaniu jak największej ilości gier do jak największej ilości graczy, niezależnie od preferowanej platformy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Działania Microsoftu nie powinny dziwić. Korporacja umową z EE odpiera zarzuty, jakoby chciała blokować dostęp do gier na inne platformy. Gigant na każdym kroku przekonuje, że transakcja nie wpłynie negatywnie na użytkowników PlayStation czy komputerów osobistych.

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Minecraft

Nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne informacje odnośnie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Szczególnie że do najnowszego pozwu dołączyło Sony.

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.