Call of Duty podzieli los Redfall? Sony przedstawia CMA nowe argumenty ws. przejęcia Activision Blizzard

Redfall

Redfall jest jedną z największych nadchodzących premier Xboxa. Według ostatnich doniesień gra miała również pojawić się na konkurencyjnym PS5, ale Microsoft miał zablokować wydanie gry na tę konsolę po przejęciu spółki matki Bethesdy. Sony postanowiło teraz wykorzystać tę sprawę jako argument przeciw przejęciu Activision Blizzard przez „Giganta z Redmond”.

Sony twierdzi, że Call of Duty zostanie anulowane na PlayStation po przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. Przywołuje przypadek Redfall

Zwiastun Redfall

Informacje o wymuszonym anulowaniu premiery Redfall na PS5 dostarczył nam sam dyrektor kreatywny odpowiedzialny za powstawanie gry, Harvey Smith. Po opublikowaniu jego wypowiedzi w wywiadzie dla IGN-u Microsoft wydał natomiast oświadczenie, w którym zaprzeczył zakazowi wydawania jakichkolwiek produkcji ZeniMax na konsolach PlayStation.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak czy inaczej, całe to zamieszanie zostało już wykorzystane przez Sony w argumentacji przeciwko przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft. W swoim oświadczeniu do CMA Japończycy porównali przypadek Call of Duty do sytuacji z zablokowaniem Redfall na PS5.

Podobnie jak Call of Duty, Redfall jest grą z gatunku first-person shooter, która zawiera zarówno tryb dla pojedynczego gracza, jak i kooperacyjny multiplayer. Ta sytuacja dostarcza kolejnych przekonujących dowodów na zdolność i motywację Microsoftu do blokowania rywalom dostępu do nabytych przez niego gier, wraz z jego prawdopodobnym zachowaniem po przejęciu Activision Blizzard w odniesieniu do Call of Duty.

Microsoft, który prawdopodobnie jest teraz bardzo niezadowolony z wywiadu Smitha, nie potrafił odpowiedzieć na pytanie o Redfall. Firma powtórzyła swoje wcześniejsze wypowiedzi, twierdząc, że nie „wyciągnęła” niczego od PlayStation. Microsoft powstrzymał się od bezpośredniego odniesienia się do komentarzy Smitha.

Oświadczenie przesłane CMA przez Sony

Zobacz też: Gry podobne do Minecraft

Nie wiemy jeszcze jak CMA ustosunkuje się do nowej argumentacji przesłanej przez Sony. Organizacja ma czas na podjęcie finalnej decyzji w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft do 26 kwietnia.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2359 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.