Unia Europejska zatwierdzi przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft? Wskazują na to źródła

microsoft activision blizzard

Jak przekazały źródła Reutersa, oferowane przez Microsoft umowy licencyjne prawdopodobnie rozwiążą problem z wydaniem zgody na zakup Activision Blizzard w Europie. Dodatkowo przewiduje się, że sprzedaż części aktywów przejętej firmy nie będzie konieczna w oczach unijnych urzędników. Ich finalna decyzja zostanie ogłoszona przed 25 kwietnia 2023 roku.

REKLAMA

Unia Europejska wyrazi zgodę na zakup Activision Blizzard przez Microsoft?

Xbox + Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Jak donosi Reuters, Komisja Europejska jest bliska wydania zgody na warte 69 miliardów dolarów przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft. Wystarczyć do tego mają umowy licencyjne jakie „Zieloni” zawierają ze stronami trzecimi. Przykładem takiego porozumienia jest Nintendo, które zgodziło się na warunki ustalające przynajmniej 10-letni cykl wydawniczy Call of Duty na swoich konsolach. Co warte wspomnienia, z drugiej strony brytyjska organizacja antymonopolowa stwierdziła, że Switch może nie poradzić sobie z tak rozbudowanymi technologicznie grami.

Wczoraj dowiedzieliśmy się też, że Komisja Europejska postanowiła o przedłużeniu terminu na wydanie zgody na transakcję do 25 kwietnia. Być może istnieją więc jeszcze jakieś przeszkody, które wymagają dalszej dyskusji.

Zobacz też: Najlepsze gry MMORPG

Sprawa wydaje się wyglądać coraz lepiej dla Microsoftu, ale na razie tylko w Unii Europejskiej. Ostrzejsza ocena sytuacji przypada na amerykańskie FTC oraz brytyjskie CMA, gdzie urzędnicy wydają się mniej przekonani do wyrażenia zgody na zakup Activision Blizzard przez „giganta z Redmond”.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!