Kolejna gra oznaczona do usunięcia z Xbox Game Pass. Stworzyło ją… studio należące do Microsoftu

We Happy Few

Nie tak dawno temu dowiedzieliśmy się, że już wkrótce z Xbox Game Pass zniknie aż 5 całkiem ciekawych gier. Niestety dzisiaj wyszło na jaw, że niedługo abonament Amerykanów opuści jeszcze jedna produkcja. Co dziwne i zarazem interesujące, stworzyło ją studio należące do Microsoftu.

We Happy Few wkrótce opuści Xbox Game Pass

Zwiastun We Happy Few

W aplikacji Xbox Game Pass na liście „do usunięcia” pojawiła się kolejna gra. Jest nią We Happy Few, czyli produkcja studia Compulsion Games, które obecnie należy do Microsoftu. Nie da się ukryć, że mamy do czynienia z dość niecodziennym zjawiskiem, ponieważ gry firm wchodzących w skład Xbox Game Studios nie powinny w ogóle znikać z subskrypcji, chyba że np. dojdzie do wygaśnięcia jakiejś licencji jak w przypadku Forzy Motorsport 7.

Przeczytaj też: Kody do The Forest

Na ten moment nie wiadomo, kiedy gra opuści bibliotekę Xbox Game Pass. Wyjaśnieniem całej tej sytuacji może być jednak fakt, iż w momencie premiery We Happy Few stojące za grą studio było niezależne, a jej wydawcą był Gearbox. Na ten moment nie pozostaje nam nic innego, jak mieć nadzieje, że Microsoft niedługo wyjaśni tę sprawę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.