Valheim doczekał się nowych trybów graficznych na Xboxach Series X|S. Twórcy przepraszają za problemy

Valheim-1

Od debiutu Valheim na konsolach Xbox (oraz w Xbox Game Pass) minęło już około dwa tygodnie, a produkcja Iron Gate Studio przekonuje do siebie coraz większą liczbę graczy. Mimo że gra od początku oferowała dwa dobrze przygotowane tryby graficzne, to twórcy zapowiedzieli, że doczeka się jeszcze jednej opcji wyświetlania obrazu. Ta ostatecznie zagościła na konsolach „Zielonych” wraz z dodatkową aktualizacją.

Aktualizacja Valheim na konsolach Xbox Series X|S wprowadza nowy tryb graficzny i usuwa niektóre błędy

Valheim
Valheim

Deweloperzy udostępnili do pobrania aktualizację, wprowadzającą do gry zupełnie nowy tryb graficzny. Oczywiście chodzi o zapowiadaną opcję zbalansowanego wyświetlania grafiki, która oferuje stałe 40 kl./s przy rozdzielczości 1440p na Xbox Series X i 900p na Series S. Poza tym wprowadza ona dodatkowo większą szczegółowość otoczenia.

Nie są to jedyne zmiany, jakich doczekają się konsolowi gracze, bo patch wprowadza szereg usprawnień, z czego najważniejszym zdaje się poprawka mapowania wysokości. Do tej pory niektórzy gracze mogli napotkać problemy z budynkami, które „lewitowały” nad ziemią. Aktualizacja co prawda rozwiązuje ten problem, jednak trzeba liczyć się z tym, że niektóre budowle postawione w ten sposób ulegną zniszczeniu.

Jednocześnie deweloperzy zapewniają, że wyeliminowany został błąd, który resetował cały postęp zabawy do pierwszego dnia, pozbawiając graczy wszystkich budowli oraz odkrytych obszarów.

Przeczytaj też: Monitor do 1000 zł — najlepsze modele

Naturalnie nie jest to pełna lista zmian i poprawek, jakie Iron Gate Studio wprowadziło do Valheim wraz z najnowszą aktualizacją. Pełna lista nowości dostępna jest na oficjalnej stronie gry pod tym linkiem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.