Jak Valheim prezentuje się na konsolach Xbox Series X|S? Porównanie wersji pokazuje, że naprawdę bardzo dobrze

Valheim Xbox Series X i S

Wczoraj na w konsolowej wersji abonamentu Xbox Game Pass zadebiutowała uznana przez wielu pecetowych graczy produkcja — Valheim. Kwestią czasu było więc, że w sieci pojawią się pierwsze materiały, porównujące jak produkcja radzi sobie na najnowszych urządzeniach Microsoftu. Okazuje się, że najgłośniejsza pozycja Iron Gate Studios spisuje się naprawdę dobrze i oferuje naprawdę komfortową zabawę.

REKLAMA

Valheim na konsolach Xbox Series S zachowuje stabilne 60 klatek na sekundę

Valheim — porównanie wydań na Xbox Series X i Xbox Series S

Valheim na konsolach Xbox Series X|S oferuje graczom dwie opcje graficzne; jedna nastawiona na jakość prezentowanego obrazu, druga zaś stawia na większą wydajność. Gracze Xbox Series S mają w kwestii spore powody do zadowolenia, bo tytuł ten działa na tym sprzęcie w trybie 60 kl./s utrzymując rozdzielczość na poziomie 900p.

Warto także nadmienić, że udostępnione powyżej testy nie wykazują, aby słabsza konsola Microsoftu mierzyła się z poważnymi spadkami „klatkażu”.

Posiadacze konsol Xbox Series X mogą cieszyć się zabawą w Valheim również utrzymując stabilne 60 fpsów, jednak w rozdzielczości 1080p, co czyni zabawę jeszcze bardziej komfortową.

Twórcy zapowiadają, że w przyszłości do produkcji zawita także „zbalansowany” tryb graficzny. Ma to stanowić idealne połączenie między płynnością a jakością wyświetlanego obrazu, bo — według zapewnień — zaoferuje on 40 kl./s, jednocześnie cechując się większą szczegółowością otoczenia niż tryb nastawiony na wydajność.

Przeczytaj też: Gry na PSP

Jak przyznaje współzałożyciel studia Iron Gate — Henrik Tornqvist — przygotowanie wersji Valheim na konsole Xbox było „raczej proste do wykonania”. Zwraca on uwagę, że jedynymi poważnymi wyzwaniami było znalezienie balansu w ustawieniach graficznych i zapewnienie, że moduł sieciowy działa bez zarzutów.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!