Victoria 3 nie pojawiła się w Xbox Game Pass, a i tak jest to „najbardziej udana premiera w historii firmy”

Victoria

Victoria 3 to kontynuacja całkiem popularnej serii gier strategicznych tworzona przez Paradox Interactive. Według pierwszych zapowiedzi gra w dniu premiery trafić miała do PC Game Pass, jednak na ostatniej prostej twórcy zdecydowali się zmienić plany i produkcja zadebiutowała wyłącznie na platformie Steam. Niektórzy obawiali się, że przez taką decyzję tytuł ten nie osiągnie odpowiedniego rozgłosu, jednak najnowsze dane udostępnione przez studio sugerują zupełnie co innego.

Victoria 3 sprzedała się w 500 tysiącach egzemplarzy, a deweloperzy zobowiązują się do dalszego rozwoju gry

Victoria 3 wyniki
Victoria 3 – statystyki po pierwszych 30 dniach od premiery

Paradox Interactive przekazało wczoraj, że Victoria 3 w pierwszym miesiącu od premiery sprzedała się liczbie ponad 500 tysięcy egzemplarzy. W opinii twórców jest to „najbardziej udana premiera w historii firmy”. Gracze spędzili przy tym tytule już ponad 14,5 miliona godzin, co przekłada się na ponad 600 tysięcy dni. Twórcy w bardzo ciekawy sposób postanowili podzielić się szeregiem innych statystyk, które udało się osiągnąć. Oto część z nich:

  • Nowe państwa stworzono 380 335 razy;
  • Kanał Sueski zbudowany został 126 263 razy;
  • Niemcy zostały zjednoczone 98 082 razy;
  • Kolej Transsyberyjską zbudowano 18 471 razy

Co więcej, Victoria 3 jest jedną z produkcji nominowanych do nagród podczas gali The Game Awards 2022. Reżyser tej pozycji — Martin Anward — stwierdził, że jest to „moment definiujący karierę”. Zapewnił on również, że studio nie przestanie rozwijać swojego najnowszego dzieła i wciąż będzie dodawać więcej nowej zawartości.

Przeczytaj też: Jak sprawdzić, czy telewizor ma DVB-T2?

Wszystkie te liczby naprawdę mogą robić wrażenie, ale potwierdzają one, że Paradox Interactive stanęło na wysokości zadania, a ich „symulator kolorowania mapy” przypadł graczom do gustu. Teraz wszystkim fanom serii pozostaje tylko oczekiwać kolejnych aktualizacji oraz tego, co najważniejsze, czyli dodatków, które jeszcze bardziej urozmaicą i tak rozbudowaną rozgrywkę.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z