The Lords of the Fallen bez 4K na PS5 i XSX! Twórcy potwierdzają kwestie wydajności

Lords of the Fallen

The Lords of the Fallen zapowiada się jako jedna z tych produkcji, która może konkretnie namieszać w segmencie gier oferujących wysoki poziom trudności. Poza gameplayem równie ważny zdaje się aspekt wydajności, zwłaszcza na konsolach nowej generacji. W trakcie jednego z ostatnich wywiadów deweloperzy ze studia Hexworks potwierdzili jakich opcji graficznych możemy spodziewać się w ich nadchodzącej pozycji.

The Lords of the Fallen tylko w rozdzielczości 2K w trybie nastawionym na jakość

The Lords of the Fallen
The Lords of the Fallen

Podczas wywiadu z serwisem Wccftech producent wykonawczy — Saul Gascon — potwierdził, że The Lords of the Fallen zaoferuje dwa tryby graficzne na konsolach PS5 i Xbox Series X. Opcja nastawiona na wydajność zaoferuje rozdzielczość 1080p i 60 kl./s. Tryb jakości zaś będzie działać w 2K (1440p) i 30 kl./s.

Okazuje się więc, że nadchodzące dzieło Hexwroks będzie w stanie w żadnym razie uruchomić się w jakości 4K, co dla niektórych osób może być nie lada rozczarowaniem.

W dalszej części rozmowy padło także dużo pochwał w stronę silnika Unreal Engine 5, który napędzać będzie The Lords of the Fallen. Studio przede wszystkim bardzo ceni sobie możliwości technologi Lumen, która zajmuje się generowaniem oświetlenia w czasie rzeczywistym. To zaś oznacza, że twórcy nie muszą skupiać się na przeprojektowywaniu map świetlnych za każdym razem, gdy chcą coś zmienić w konkretnej lokacji.

The Lords of the Fallen—trailer

Dodatkowo twórcy chwalili innowacji wprowadzanych w zakresie animacji oraz implementacji silnika fizycznego. W wywiadzie deweloper przyznał, że dzięki temu tworzenie gry było nieco łatwiejsze, a to zaś umożliwiło skupienie się ogólnym jej dopracowaniu.

Przeczytaj też: Gry na PS5 dla dzieci

Kup The Lords Of The Fallen

Na koniec warto przypomnieć, że The Lords of the Fallen trafi do sprzedaży już 13 października 2023 roku. Produkcja dostępna będzie na PC, PS5 oraz Xbox Series X|S. Osobom, które nie miały jeszcze okazji przyjrzeć się tej produkcji, polecamy obejrzeć jeden z ostatnich materiałów, prezentujący całkiem obszerny fragment gameplayu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.