PS5 z oficjalnym dyskiem 4TB od Western Digital! Szkoda tylko, że kosztuje tyle co konsola

Dysk WD_Black PS5

Wczoraj informowaliśmy, że Xbox Series X|S doczekają się nowych kart rozszerzeń, a nawet poznaliśmy ich oficjalną cenę, która jest nieco wyższa, niż sugerowały to wcześniejsze przecieki. Okazuje się, że producent tych nośników, a więc Western Digital przygotował także ofertę dla posiadaczy konsol PlayStation 5. W tym przypadku cena jednak może przyprawiać o zawroty głowy i płacz portfela…

Nowy dysk do PS5 o pojemności 4 TB dla… najbogatszych

Wczoraj zaprezentowany został najnowszy licencjonowany dysk do PS5 od Western Digital, czyli WD_Black SN850P o całkiem sporej pojemności 4 TB. Poza samą pojemnością wrażenie robi także jego cena, bo został on wyceniony na kwotę 549,99 dolarów, czyli w pewnym przybliżeniu możemy założyć, że w Polsce kosztować on będzie około 2300 zł.

Dla porównania oficjalna cena MSRP (inaczej: katalogowa) PS5 to 549,99 dolarów oraz 499,99 dolarów za kolejno wersję z napędem i digital. Mamy więc tutaj kuriozalną sytuację w której zupełnie opcjonalne akcesorium jest droższe od samej konsoli.

Przeczytaj też: Gry singleplayer

Kup PlayStation 5

Z racji na fakt, iż jest to w pełni licencjonowany dysk, to spełnia on wszystkie wymogi, które konieczne są do jak najlepszej pracy z konsolami PlayStation 5. Mimo tego jest to nadal zatrważająco wysoka cena, która bardziej odstrasza klientów, aniżeli zachęca. Możliwe, że w przyszłości Western Digital wypuści na rynek nieco tańsze i mniej pojemne nośniki, które dostosowane będą pod tych bardziej kanapowych graczy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.