Wiedźmin oraz Wiedźmin 2 trafią do kolejnych graczy! CD Projekt RED dodaje swoje gry na nową platformę

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

CD Projekt RED niedawno miał okazję do świętowania. Cyberpunk 2077 Phantom Liberty zgarnęło bardzo pozytywne recenzje, a podstawowa wersja gry stała się w końcu w pełni grywalna. Studio nie zapomina jednak także o fanach innego IP. Zgodnie z najnowszymi informacjami, firma ma zamiar udostępnić gry Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na nowej platformie.

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów trafią na nowe sprzęty Apple

Zwiastun Wiedźmin 2: Zabójcy Krolów

W najnowszym komunikacie CD Projekt RED ogłosiło, iż Wiedźmin: Edycja Rozszerzona i Wiedźmin 2: Zabójcy Królów pojawią się na urządzeniach Apple z czipami M1, M2 i macOS Ventura. Jednocześnie studio zapowiedziało też, że gra nie będzie obsługiwać starszych wersji MacOS oraz OSX, czyli OS X 10.7.5, OS X 10.8.2 i macOS 10.15. Firma zmieniła też minimalne wymaganie odnośnie macOS na macOS 11.0.

Chcemy zapewnić graczom czas na przygotowanie się do tych zmian. W związku z tym informujemy z 30-dniowym wyprzedzeniem o zaprzestaniu wsparcia dla tych konkretnych systemów operacyjnych.

CD Projekt RED

Pierwsza część Wiedźmina pojawiła się w 2007 roku i trafiła na PC, natomiast 5 lat później ukazała się jej wersja na komputery z systemem OS X. Z kolei Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to kolejna odsłona serii, której oficjalna premiera odbyła się w 2011 roku.

Zobacz także: Monitor gamingowy do 600 zł

Przypomnijmy na koniec, że w marcu tego roku CD Projekt RED przedstawiło swoje wyniki finansowe i ogłosiło plany na kolejne lata. Wiemy dzięki temu, że planowana jest nowa saga o Wiedźminie, składająca się z trzech gier. Miejmy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli dowiedzieć się na ten temat więcej.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.