Wiedźmin 3 – nowy pakiet tekstur już dostępny! Autor zamierza rozbudować finalną wersję modyfikacji

Wiedźmin 3 Miejsce Mocy Yrden

HD Reworked Project to najpopularniejsza modyfikacja do Wiedźmina 3. Według danych portalu Nexus Mods została pobrana przez ponad 1,6 mln unikalnych użytkowników. Jej autor aktualnie pracuje nad nową wersją, która jeszcze bardziej poprawi jakość oprawy graficznej w odświeżonej edycji przygód Geralta. Gracze już teraz mogą zobaczyć część zmian na własne oczy. HalkHoganPL udostępnił pierwszy pakiet wysokiej jakości tekstur.

Wiedźmin 3 HD Reworked Project Next Gen – pierwszy pakiet tekstur upiększa okoliczne skały

The Witcher 3 NextGen Rocks – prezentacja modyfikacji

Mimo iż next genowa wersja Wiedźmina 3 przeszła sporą metamorfozę graficzną (m.in. dzięki dodaniu obsługi Ray Tracingu) to w grze wciąż znajdują się elementy, które mogą wyglądać lepiej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

HalkHoganPL udostępnił pierwszy zestaw ulepszonych tekstur, dzięki którym skały zyskują bardziej realistyczny wygląd, a także znacząco podnosi się ich szczegółowość. Zmiany obejmują lokacje dostępne zarówno w podstawowej wersji gry, jak i w dodatkach.

Na pełną wersję modyfikacji przyjdzie nam poczekać do 2024 roku, ponieważ jej autor zamierza wykorzystać oficjalny edytor, aby uzyskać jeszcze wyższą jakość oprawy graficznej. Co więcej, utrzymana zostanie kompatybilność z klasyczną wersją Wiedźmina 3.

Premiera HDRP NextGen Edition odbędzie się niestety w 2024 roku. Jak wiecie, Wiedźmin 3 dostanie oficjalny edytor modów, więc poznacie datę premiery jakiś czas po udostępnieniu tych narzędzi. Powodem jest chęć dodania graficznych usprawnień, których realizacja nie jest aktualnie możliwa. Dla tych, którzy nie wiedzą: modyfikacja będzie kompatybilna z obiema wersjami gry (next gen i old gen).

HalkHoganPL

Odświeżone tekstury skał ściągniemy ze strony Nexus Mods. Pobrany plik należy wypakować bezpośrednio do głównego folderu z Wiedźminem 3 (np. C:\Gry\Wiedźmin 3).

Źródło: YouTube

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.