Wiedźmin 3: Dziki Gon podbił Japonię! CD Projekt RED pochwalił się sukcesem gry w Kraju Kwitnącej Wiśni

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze w tym miesiącu na sklepowych półkach ma pojawić się pudełkowe wydanie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Okazuje się jednak, że jakiś czas temu CD Projekt RED podzieliło się interesującą informacją, która – podobnie jak nam – mogła umknąć Waszej uwadze. Polskie studio postanowiło bowiem pochwalić się sukcesem przygód Geralta z Rivii na japońskim rynku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najpopularniejszą zachodnią grą RPG w Japonii

オープンワールドRPG『ウィッチャー3 ワイルドハント』の国内累計販売本数が100万本を突破しました!本作をプレイし、長い間支援いただいた皆さんのおかげです。ありがとうございます!12月14日発売の新世代機版もよろしくお願いします。 #ウィッチャー

記念イラスト by @terra_da_k pic.twitter.com/TrBsD3zrGj

— CD PROJEKT RED Japan (@CDPRJP) December 2, 2022

オープンワールドRPG『ウィッチャー3 ワイルドハント』の国内累計販売本数が100万本を突破しました!本作をプレイし、長い間支援いただいた皆さんのおかげです。ありがとうございます!12月14日発売の新世代機版もよろしくお願いします。 #ウィッチャー

記念イラスト by @terra_da_k pic.twitter.com/TrBsD3zrGj

— CD PROJEKT RED Japan (@CDPRJP) December 2, 2022

W zeszłym miesiącu japoński profil CD Projekt RED na portalu Twitter ujawnił wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Kraju Kwitnącej Wiśni. Z powyższego wpisu dowiadujemy się, że od momentu premiery w maju 2015 roku w Japonii sprzedano ponad milion egzemplarzy wspomnianej produkcji. Na pierwszy rzut oka wynik być może nie budzi większego podziwu, ale polskie studio może być dumne z osiągniętego rezultatu.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest bowiem najpopularniejszą zachodnią grą RPG w Japonii. Dzieło CD Projekt RED wyprzedziło m.in. takie produkcje jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy też Fallout 4, które w Kraju Kwitnącej Wiśni – pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy – zajmują odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce.

Zobacz też: Co to jest VPN

Do sukcesu Wiedźmina 3 na japońskim rynku z pewnością przyczyniła się decyzja o wydaniu gry na konsole Nintendo Switch. Wspomniany sprzęt cieszy się bowiem dużą popularnością nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również w innych krajach, co potwierdzają najnowsze wyniki sprzedaży urządzenia.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!