Wiedźmin 3: Dziki Gon podbił Japonię! CD Projekt RED pochwalił się sukcesem gry w Kraju Kwitnącej Wiśni

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Zgodnie z zapowiedzią jeszcze w tym miesiącu na sklepowych półkach ma pojawić się pudełkowe wydanie gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Okazuje się jednak, że jakiś czas temu CD Projekt RED podzieliło się interesującą informacją, która – podobnie jak nam – mogła umknąć Waszej uwadze. Polskie studio postanowiło bowiem pochwalić się sukcesem przygód Geralta z Rivii na japońskim rynku.

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest najpopularniejszą zachodnią grą RPG w Japonii

W zeszłym miesiącu japoński profil CD Projekt RED na portalu Twitter ujawnił wyniki sprzedaży gry Wiedźmin 3: Dziki Gon w Kraju Kwitnącej Wiśni. Z powyższego wpisu dowiadujemy się, że od momentu premiery w maju 2015 roku w Japonii sprzedano ponad milion egzemplarzy wspomnianej produkcji. Na pierwszy rzut oka wynik być może nie budzi większego podziwu, ale polskie studio może być dumne z osiągniętego rezultatu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiedźmin 3: Dziki Gon jest bowiem najpopularniejszą zachodnią grą RPG w Japonii. Dzieło CD Projekt RED wyprzedziło m.in. takie produkcje jak The Elder Scrolls V: Skyrim czy też Fallout 4, które w Kraju Kwitnącej Wiśni – pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy – zajmują odpowiednio drugie oraz trzecie miejsce.

Zobacz też: Co to jest VPN

Do sukcesu Wiedźmina 3 na japońskim rynku z pewnością przyczyniła się decyzja o wydaniu gry na konsole Nintendo Switch. Wspomniany sprzęt cieszy się bowiem dużą popularnością nie tylko w Kraju Kwitnącej Wiśni, ale również w innych krajach, co potwierdzają najnowsze wyniki sprzedaży urządzenia.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.