Next-genowa aktualizacja Wiedźmina 3 oficjalnie opóźniona! Złe wieści od CD Projekt RED

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Next-genowa aktualizacja Wiedźmin 3, ulepszająca grę dla konsol Xbox Series X|S i PlayStation 5 została oficjalnie opóźniona na czas nieokreślony. Nie wiadomo, jak duży będzie ostateczny poślizg, ale na pewno nie dostaniemy uaktualnienia w drugim kwartale 2022 roku, jak pierwotnie planowano. CD Projekt RED nie podał powodu opóźnienia, ale mamy powody, by podejrzewać, że ma to związek z zerwaniem współpracy z rosyjskim oddziałem Saber Interactive.

Wiedźmin 3 na next-geny opóźniony — użytkownicy Xbox Series X|S i PlayStation 5 jeszcze trochę poczekają

We'll update you as soon as we can. Thank you for your understanding. 2/2

— The Witcher (@witchergame) April 13, 2022

We'll update you as soon as we can. Thank you for your understanding. 2/2

— The Witcher (@witchergame) April 13, 2022

Next-genowa aktualizacja uwielbianego Wiedźmina 3 w pierwszej kolejności miała się ukazać jeszcze w ubiegłym roku, ale ostatecznie została przełożona na drugi kwartał 2022. Niestety patch nie zostanie wydany także w tym terminie, bo CD Projekt RED zdecydował się oddelegować dalsze prace nad uaktualnieniem swojemu wewnętrznemu zespołowi. Wcześniej aktualizację dla konsol nowej generacji opracowywał zespół Saber Interactive, który wcześniej stworzył całkiem udany port trzeciej części przygód Geralta z Rivii na konsolę Nintendo Switch.

Przeczytaj też: Najlepsze strzelanki w Xbox Game Pass

Polacy nie podali powodu, dla którego zdecydowali się na taki krok, ale może mieć on związek z chęcią odcięcia się od rosyjskiego oddziału Saber Interactive, który jeszcze niedawno zarzucił CD Projekt RED „rusofobię”, gdy studio rzekomo zażądało oddania wszystkich assetów next-genowej aktualizacji. Na ten moment CD Projekt RED jest w trakcie szacowania czasu potrzebnego do dokończenia projektu, więc zapewne już niedługo poznamy kolejny przybliżony termin premiery Wiedźmina 3 na nową generację konsol.

Pod koniec warto wspomnieć, że Wiedźmin 4 już powstaje, choć na wczesną premierę raczej nie mamy co liczyć. Wiele wskazuje na to, że główną bohaterką nowej gry będzie Ciri, ale nie jest to jeszcze przesądzone.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.