Wiedźmin 3 – CD Projekt RED bada największe problemy next-genowej wersji gry. Studio podsuwa rozwiązania

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Dwa dni minęło od wypuszczenia next-genowej aktualizacji, która miała znacząco poprawić wiele aspektów Wiedźmina 3. Niestety, debiut ten zaliczył spore fiasko, a najbardziej poszkodowani zdają się posiadacze pecetów, którzy nawet na dość wydajnych maszynach narzekają na problemy ze stabilnym działaniem gry. CD Projekt RED wystosowało wczoraj oświadczenie w tej sprawie, a także uruchomili specjalny wątek na swoim oficjalnym forum.

Wiedźmin 3 – CD Projekt RED podsuwa rozwiązania kilku najpoważniejszych problemów związanych z next-genową aktualizacją

Wiedźmin 3
Wiedźmin 3

W utworzonym temacie CD Projekt RED ogłosiło, że pracuje nad rozwiązaniem najczęściej zgłaszanych problemów. Na liście obecnie analizowanych usterek znajdują się m.in. brak możliwości aktualizacji poprzez Origin, niska wydajność Ray Tracingu w przypadku kart graficznych Intela. Dodatkowo studio bada kwestię braku dodatków w wersji na PlayStation 5 w niektórych regionach świata.

Przeczytaj też: Najlepsze gry przygodowe

Poza tym studio zostawiło kilka wskazówek, które mogą pomóc niektórym graczom rozwiązać pewne z pojawiających się problemów. Przede wszystkim zalecane jest zaktualizowanie sterowników dla karty graficznej, płyty głównej oraz systemu operacyjnego do najnowszej możliwej wersji.

Posiadaczom mniej wydajnych maszyn zaleca się uruchamianie Wiedźmina 3 przy wykorzystaniu DirectX 11. Wersja ta co prawda nie będzie obsługiwała wspomnianego wyżej Ray Tracingu oraz kilku ulepszeń graficznych, jednak działanie produkcji powinno być znacznie stabilniejsze.

Jako ostatnią i tymczasową alternatywę studio rekomenduje po prostu powrót do wersji gry sprzed aktualizacji. Dodatkowo CD Projekt RED nadal prosi o zgłaszanie napotkanych problemów technicznych poprzez dedykowany formularz kontaktowy dostępny pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!