Next-genowy Wiedźmin 3 nadaje głębi walce. CD Projekt RED chwali się ujęciami z nowej perspektywy

Wiedźmin 3 Dziki Gon next-gen

Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolach najnowszej generacji poza długą listą poprawek graficznych wprowadza też wiele ciekawych zmian w samej rozgrywce. Jedną z ciekawszych modyfikacji jest przeniesienie kamery bezpośrednio za plecy głównego bohatera, nadając starciom głębi. Nie dziwi fakt, że CD Projekt RED postanowiło pochwalić się materiałem prezentującym walkę. 

Kamera w next-genowym Wiedźminie 3 ma poprawić wrażenia z walki — nowy zwiastun pokazuje świetnie wyglądające potyczki

Fight for Ciri.
Fight to protect the helpless.
Fight for principles.
Fight as you were taught in a manner worthy of a witcher from the School of the Wolf 🐺

Remember where you grew up and use it against your opponents! pic.twitter.com/uqMpMCFNBe

— The Witcher (@witchergame) December 7, 2022

Fight for Ciri.
Fight to protect the helpless.
Fight for principles.
Fight as you were taught in a manner worthy of a witcher from the School of the Wolf 🐺

Remember where you grew up and use it against your opponents! pic.twitter.com/uqMpMCFNBe

— The Witcher (@witchergame) December 7, 2022

Na oficjalnym koncie Twitter CD Projekt RED pojawiło się nowe wideo z next-genowego Wiedźmina 3: Dziki Gon prezentujące zaktualizowaną walkę. O ile sama mechanika zmieniła się jedynie kosmetycznie, tak Redzi przy nowej generacji konsol mogli postawić na kamerę umieszczoną bezpośrednio za plecami głównego bohatera, podobnie jak w chociażby God of War: Ragnarok. 

Chociaż kilka momentów wygląda na zmontowane, tak większość ujęć dobrze odwzoruje to, co zobaczymy na naszych ekranach. Kamera będzie aktywnie śledzić Geralta i nada walkom dodatkowej dynamiki typowej dla gier akcji, co w porównaniu z poprawioną grafiką może prezentować się naprawdę efektownie. 

W podstawowej wersji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon taki zabieg był niemożliwy — niżej ustawiona kamera pokazuje dalsze obszary, które musiałyby zostać wyrenderowane przez nasz sprzęt, co pochłania więcej mocy obliczeniowej i mogłoby powodować niepotrzebny spadek liczby klatek na sekundę. PS5, Xbox Series X|S oraz nowoczesne PC dysponują znacznie większymi możliwościami, więc w ich wypadku taki zabieg nie stanowi problemu.

Zobacz też: Fajne darmowe gry na Nintendo Switch

Darmowa aktualizacja gry Wiedźmin 3: Dziki Gon dostosowująca produkcję do nowej generacji konsol  pojawi się już 14 grudnia 2022 roku na PC, PS5 i Xbox Series X|S. Tymczasem posiadacze tytułu na PS4 i Xbox One również mogą liczyć na małą łatkę, poprawiającą błędy i wprowadzającą nowe zadanie. 

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!