Najlepsze darmowe gry na Nintendo Switch. TOP 10 tytułów, które pobierzemy bezpłatnie

Najlepsze darmowe gry na Nintendo Switch

Ceny gier niekiedy potrafią być przytłaczające, ale okazuje się, że istnieje także sporo dobrych tytułów, za które w ogóle nie musimy płacić. Co więcej, prezentują one całkiem szeroki przekrój gatunkowy — od gier logicznych, po strzelaniny FPP. Które produkcji są zatem warte uwagi? W tym artykule wybieramy najlepsze darmowe gry na Nintendo Switch, a także tłumaczymy jak je pobrać.

Najlepsze darmowe gry na Nintendo Switch

Wielu osobom darmowe tytuły mogą się kojarzyć z rozrywką niskich lotów, bo przecież żaden szanujący się wydawca gier AAA nie udostępnia swoich produktów nieodpłatnie. W rzeczywistości jednak bezpłatne gry potrafią prezentować naprawdę wysoki poziom i często – nawet jeśli np. oprawa graficzna nie stoi na najwyższym poziomie – to wciąż możemy liczyć na wciągający gameplay.

Oczywiście wydawcy gier free to play mają swoje sposoby na zarabianie pieniędzy. Większość tego typu produkcji służy do zabawy online i posiada różnego rodzaju mikrotransakcje, za pomocą których możemy kupować różne bronie, zbroje, ulepszenia i tym podobne. Choćby z tego względu warto uważać, jeśli z konsoli w domu korzystają najmłodsi, bo któregoś dnia możemy się obudzić z całkowicie wyczyszczonym kontem bankowym.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak czy inaczej, poniżej prezentujemy nasze zestawienie zawierające najlepsze gry na Nintendo Switch za darmo. Wyselekcjonowaliśmy aż 10 tytułów, a ich kolejność na liście nie ma żadnego znaczenia.

1. Tetris 99

Tetris 99
Tetris 99

Polecając fajne darmowe gry na Nintendo Switch, Tetris 99 jest jedną z pierwszych, jakie przychodzą na myśl. Ta ponadczasowa produkcja logiczna doczekała się wersji na „Pstryczka”, w której twórcy podeszli do tematu w sposób całkiem oryginalny.

Tetris 99 zawiera w sobie element battle royale, a więc rywalizujemy przez sieć z innymi graczami — jak sam tytuł wskazuje, w zabawie udział bierze aż 99 osób. Poprzez mądre układanie bloków nabijamy punkty i walczymy o to, kto pozostanie ostatnim na placu boju z „czystą planszą”.

Zwiastun Tetris 99
 • Polska wersja językowa: nie
 • Data wydania: 2019
 • Ocena graczy na Metacrtic (Nintendo Swith): 8,1/10

2. Fallout Shelter

Fallout Shelter
Fallout Shelter

Przykład gry na Nintendo Switch za darmo, która bazuje na doskonale znanej marce. Fallout Shelter przenosi nas do dobrze kojarzonego przez fanów serii postapokaliptycznego świata, a naszym zadaniem jest rozbudowa krypty o kolejne pomieszczenia, aby zapewnić byt zarządzanej przez siebie społeczności.

Możemy zbierać cenne surowce, przyjmować przybyszów z zewnątrz i eksplorować świat zewnętrzny, a przy tym musimy dbać o morale mieszkańców. Tytuł ten powinien zainteresować także fanów gier survival.

Zwiastun Fallout Shelter
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 5,2/10

3. Brawlhalla

Brawlhalla
Brawlhalla

Pozycja w sam raz dla fanów staroszkolnych bijatyk 2D. Brawlhalla to przykład gry free to play na Nintendo Switch, w której walczymy kilkudziesięcioma zawodnikami na kolorowych i zróżnicowanych arenach. Każda postać ma swój zestaw ciosów i odznaczający się wygląd — bohaterowie zostali zainspirowani znanymi postaciami ze świata kreskówek oraz komiksów.

Rozgrywkę można toczyć samemu, jak i ze znajomymi na jednej konsoli, a także w sieciowym multiplayerze. Dzieło studia Blue Mammoth Games powinno trafić w gusta zarówno miłośników starych bijatyk, jak i osób wychowanych na bardziej współczesnych grach.

Zwiastun Brawlhalla
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 6,8/10

4. DC Universe Online

DC Universe Online
DC Universe Online

Produkcja osadzona w świecie herosów i złoczyńców spod znaku DC cieszy się popularnością od wielu lat, bo zadebiutowała już w 2011 roku. Gra jest przykładem produkcji MMO, więc na początku tworzymy swoją postać, nadając jej różnego rodzaju umiejętności specjalne, a później wybieramy stronę, po której chcemy walczyć.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Właśnie fakt, że możemy opowiedzieć się po stronie superbohaterów bądź złoczyńców, czyni ten tytuł wyjątkowym. Oczywiście dodatkowego smaczku nadają postacie i miejsca znane z kart komiksów — główna zabawa toczy się w dwóch miastach: „batmanowskim” Gotham City oraz strzeżonym przez Supermana Metropolis.

Zwiastun DC Universe Online
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2019
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 6,7/10

5. Pokemon Quest

Pokemon Quest
Pokemon Quest

Jeśli interesują nas darmowe gry na Nintendo Switch dla dzieci, warto skierować swoją uwagę na Pokemon Quest. Z jednej strony jest to pozycja, która przypomina w pewnych aspektach popularnego Minecrafta, a z drugiej — obfituje w znane i lubiane postacie ze świata Pokemonów.

Akcja dzieje się na wyspie Tumblecube, a naszą rolą jest eksploracja tego świata, toczenie pojedynków z innymi graczami i łapanie tytułowych stworków. W międzyczasie zbieramy różnego rodzaju surowce i dbamy o rozwój umiejętności naszych „Poksów”, przez co gra wystarcza na wiele godzin dobrej zabawy.

Zwiastun Pokemon Quest
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacrtitic (Nintendo Switch): 6,1/10

6. Fortnite

Fortnite
Fortnite

Nasze zestawienie nie mogłoby się obejść bez słynnego Fortnite’a. Mechanika zabawy jest prosta i większości dobrze znana: jako jedna ze stu osób lądujemy na wyspie, która staje się poligonem przetrwania. Musimy zbierać kolejne bronie i eliminować rywali, aby pozostać ostatnim graczem na placu boju.

Rozgrywkę śledzimy z kamerą umiejscowioną za plecami bohatera, a całości towarzyszy przyjemna dla oka kolorowa oprawa graficzna. Fortnite ma tyluż zwolenników co przeciwników, ale wymieniając warte uwagi gry na Nintendo Switch za darmo, po prostu nie wypada go pominąć.

Zwiastun Fortnite
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 4,9/10

7. Rocket League

Rocket League
Rocket League

Tytuł studia Psyonix łączy w sobie elementy wyścigów i gry sportowej — zasiadamy za sterami samochodów z napędem rakietowym i rywalizujemy z przeciwną drużyną na wielkim boisku, gdzie celem jest skierowanie piłki do bramki rywala.

Ciekawy gameplay, możliwość gry wieloosobowej poprzez sieć lub na podzielonym ekranie, a do tego spore możliwości modyfikacji wizualnych pojazdów sprawiają, że Rocket League potrafi być uzależniające. Dobra propozycja dla tych, których interesują darmowe gry na Nintendo Switch dla dzieci. Niniejsza produkcja trafiła również do naszego zestawienia najlepszych gier na PS4 dla najmłodszych.

Zwiastun Rocket League
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2017
 • Ocena graczy na Metacrtitic (Nintendo Switch): 7,8/10

8. Warframe

Warframe
Warframe

Akcja tej gry free to play na Nintendo Switch dzieje się w odległej przyszłości, w której wszystkie planety układu słonecznego ogarnięte są stanem wojny. Wcielając się w kosmicznego ninję, podejmujemy się różnych misji: eliminujemy z góry wskazane cele, chronimy i eskortujemy inne osoby, przechwytujemy potrzebne przedmioty i tym podobne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Nasz bohater dysponuje szerokim wachlarzem broni do walki w zwarciu i na odległość, a także różnego rodzaju dodatkowym uzbrojeniem i pancerzem. Do tego twórcy zadbali o możliwość gry wieloosobowej i łączenia się w klany, co przynosi dodatkowe możliwości rozwoju postaci. Innymi słowy, Warframe – jak na darmową grę – oferuje ogrom możliwości.

Zwiastun Warframe
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacrtitic (Nintendo Switch): 8,1/10

9. Jump Rope Challenge

Jump Rope Challenge
Jump Rope Challenge

Ten tytuł trafił już do naszego zestawienia najlepszych produkcji ruchowych na „Pstryczka”, ale warto przypomnieć o nim również tutaj. Powody są dwa: to przykład gry na Nintendo Switch za darmo, która nie jest nastawiona na rozgrywkę online, a dodatkowo robi świetny użytek z funkcji ruchowych Joy-Conów.

Zabawa polega na ćwiczeniu na wirtualnej skakance — nasze podskoki połączone z ruchami rąk są odzwierciedlane przez widocznego na ekranie królika. Wyzwanie polega na wykonaniu przynajmniej stu skoków dziennie, co wcale nie jest takie proste, jak może się wydawać. Jump Rope Challenge to idealna propozycja dla tych, którzy ciągle narzekają na brak ruchu!

Spojrzenie na Jump Rope Challenge
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2020
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 7/10

10. Paladins: Champions of the Realm

Paladins: Champions of the Realm
Paladins: Champions of the Realm

Akcja tej pierwszoosobowej strzelaniny dzieje się w przyszłości. Zabawa polega na rywalizacji z graczami w niewielkich grupach, wcielając się w postać o wybranej klasie: atakujący, broniący, wspierający lub skrzydłowy. Wspólnie biegamy po różnorodnych mapach, a do szybszego przemieszczenia się służą wierzchowce.

Zabawa polega na eliminowaniu wrogów w celu zdobywania kolejnych lokacji. W myśl zasady „apetyt rośnie w miarę jedzenia”, każdy kolejny teren motywuje do dalszej zabawy i podboju następnych miejscówek.

Zwiastun Paladins: Champions of the Realm
 • Polska wersja językowa: nie
 • Rok wydania: 2018
 • Ocena graczy na Metacritic (Nintendo Switch): 7,2/10

Jak pobrać darmowe gry na Nintendo Switch?

Pobieranie gier jest banalnie proste i odbywa się poprzez Nintendo eShop, czyli oficjalny cyfrowy sklep „wielkiego N”. Dostęp do platformy ma każdy zalogowany użytkownik Switcha, a procedura pobierania darmowych gier wygląda następująco:

 1. Wejdź do głównego menu konsoli i naciśnij ikonkę Nintendo eShop.
 2. Po przejściu do wirtualnego sklepu skorzystaj z przycisku Search po lewej stronie, a potem kliknij przycisk Price Range.
 3. Przewiń następny ekran do końca i wybierz Free Download, a następnie naciśnij opcję View More.
 4. Po wykonaniu powyższych kroków wyświetli się cała lista zawartości do pobrania za darmo. Po odnalezieniu interesującego Cię tytułu kliknij na niego i wybierz opcję Free Download.

To wszystko na temat tego, jak pobrać darmowe gry na Nintendo Switch. Oczywiście trzeba pamiętać, że do korzystania z platformy Nintendo eShop konieczne jest posiadanie konta z podpiętą kartą płatniczą.

Najlepsze gry na Nintendo Switch za darmo — podsumowanie

Na tym kończymy nasze zestawienie i mamy nadzieję, że okaże się ono pomocne. Wśród darmowych gier z pewnością nie znajdziemy topowych odsłon spod znaku braci Mario albo The Legend of Zelda, jednak mimo to warto dać bezpłatnym tytułom szansę — w końcu nic na tym nie tracimy, a możemy się pozytywnie zaskoczyć.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Nintendo Switch po polsku

A jaki jest Wasz stosunek do bezpłatnych gier? Uważacie, że to chwilowa rozrywka dla zabicia czasu w oczekiwaniu na autobus, czy może macie ulubione tytuły, które przykuły Was do ekranu na dłużej? Zachęcamy do pozostawienia po sobie śladu w komentarzach!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.