Podróba Wiedźmina wypromowana. Rise of the Kings wyśmiewane przez graczy

Rise of the Kings podróbka Wiedźmin

Społeczność Wiedźmina 3 wciąż odkrywa ciekawe easter eggi, a w międzyczasie niektórzy deweloperzy opracowujący własne gry mobilne bardzo, ale to bardzo mocno „inspirują” się elementami znanymi z polskiej serii Wiedźmin.

REKLAMA

Rise of the Kings wypromowane jako podróba Wiedźmina

Rise of the Kings – grafika promująca

Mowa tutaj o tytule Rise of the Kings, który jest dostępny na telefonach z systemem iOS i Android – odpowiednio w App Store oraz Play Store – za darmo. Do przedstawienia gry wykorzystano białowłosego wojownika, który wyciąga miecz z pochwy, a samo tło grafiki promującej wygląda wręcz identycznie jak to, które towarzyszyło prezentacjom wokół Wiedźmina 3. W dodatku wizerunek postaci bardzo przypomina serialowego Geralta z Rivii, w którego wcielił się aktor Henry Cavill.

Sprawdź także: Najlepsze gry battle royale

Trudno uznać, aby był to zwykły przypadek – wystarczy popatrzeć jeszcze na logo umieszczone w samym tytule gry, aby zauważyć, że mamy do czynienia z plagiatem. Osoby, które zgłębiły temat, nie pozostawiają na twórcach z Arabii Saudyjskiej suchej nitki, żartując i naśmiewając się z nich na platformie Reddit.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!