Uruchomienie Call of Duty Modern Warfare 2 wymaga pobrania Modern Warfare 3! Kuriozalny ruch Activision

Call of Duty Modern Warfare 2 3

Debiutująca dziś nowa odsłona cyklu Call of Duty nie ma łatwego startu. Przez błędne rozmieszczenie punktów odradzania deweloperzy zostali zmuszeni tymczasowo wyłączyć niektóre mapy w trybie wieloosobowym. W sieci pojawiły się także doniesienia o pracujących po godzinach pracownikach Sledgehammer Games. Na domiar złego okazało się, że pobranie Modern Warfare 3 jest niezbędne, nawet jeżeli planujemy grać wyłącznie w Modern Warfare 2!

Gracze Call of Duty: Modern Warfare 2 są zmuszani do instalacji Modern Warfare 3. Zmieniono sposób uruchmiania gier

Dotychczas Call of Duty HQ pełniło rolę lunchera umożliwiającego włączenie jednej z najnowszych odsłon cyklu. Dzięki niemu użytkownicy m.in. w łatwy sposób zarządzać pobraną zawartością. Jeżeli gracz zdecydował, że nie zamierza już więcej urchamiać kampanii lub trybu wieloosbowego, mógł szybko skasować odpowiednie pliki, odyzskując cenne miejsce na dysku.

Sytuacja zmieniła się po dzisiejszej premierze. Opcja włączania starszych gier została przeniesiona bezpośrednio do głównego menu Modern Warfare 3. Oznacza to, że bez uprzedniego zainstalowania najnowszej odsłony nie zagramy w Modern Warfare 2! Zmiana obejmuje wszystkich graczy, nawet tych, którzy nie kupili Modern Warfare 3.

Przeczytaj także: Najlepsze gry postapokaliptyczne

Społeczność skupiona wokół Call of Duty nie kryje obrzenia zaistniałą sytuacją. Gracze wskazują, że konieczność pobrania dodatkowych 150 GB to duży kłopot dla osób z wolnym połączeniem internetowym. Dodatkowym problemem jest także brak wolnego miejsca na dysku konsoli lub komputera.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.