Sony zareagowało na atak hakerski i wyciek Wolverine’a! „Badamy tę sytuację”

Wolverine

Jak informowaliśmy dzisiaj rano, Insomniac Games padło ofiarą ataku hakerskiego. Grupa stojąca za atakiem ukradła poufne dane pracowników studia oraz materiały dotyczące gry Wolverine, a także zażądała od deweloperów okupu. Sony Interactive Entertainment, które jest wydawcą gry, szybko zareagowało na wyciek i skomentowało całą sytuację.

Wyciek Wolverine’a — Sony komentuje atak hakerski

Wolverine — zwiastun

Grupa hakerska Rhysida potwierdziła, że jest w posiadaniu skradzionych danych, na dowód publikując kilka screenów gry Wolverine oraz część prywatnych dokumentów pracowników Insomniac Games. Złodzieje za zwrot wszystkich danych zażądali 50 bitcoinów, czyli około 2 milionów dolarów oraz dali studiu termin 7 dni na ustosunkowanie się do „oferty”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Portal VGC skontaktował się z Sony i poprosił o komentarz w sprawie ataku. Wydawca gry odpowiedział, publikując krótkie oświadczenie:

Jesteśmy świadomi doniesień, że Insomniac Games padło ofiarą cyber ataku. W tej chwili badamy tę sytuację. Nie mamy powodu sądzić, że miało to wpływ na inne oddziały Sony Interactive Entertainment lub Sony.

Sony Interactive Entertainment

Zobacz też: Najlepsze gry na komputer

Sony jest częstym celem ataków grup hakerskich. W październiku informowaliśmy, że hakerzy wykradli dane ok. 6800 pracowników japońskiej firmy. Można przypuszczać, że tak jak przy poprzednich wyciekach Sony nie będzie miało zamiaru płacić za wykradzione dane. Oznacza to, że bardzo możliwe jest, że już niedługo będziemy mogli zobaczyć niepublikowane dotąd materiały z gry.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.