Scenarzysta Mass Effect rusza z nowym studiem. W planach tworzenie gier AAA z naciskiem na narrację

worlds untold

Mac Walters to twórca najbardziej znany ze swojej pracy przy serii Mass Effect. Deweloper był głównym scenarzystą drugiej i trzeciej odsłony gry. Twórca ogłosił właśnie, że ze wsparciem chińskiej firmy NetEase zakłada nowe studio gier – Worlds Untold.

Nowe studio scenarzysty Mass Effect – Worlds Untold

W projekt Worlds Untold zainwestowała firma NetEase, która ogłosiła na platformie X otwarcie studia. Jak informuje profil, nowe studio kierowane przez weterana branży Maca Waltersa przygotowuje debiutancki tytuł, który zapewni „akcję i tajemnicę w zapierającym dech w piersiach świecie”. Na ten moment nie zostało podanych więcej szczegółów, jednak na oficjalnej stronie możemy również znaleźć informacje o grach przygodowych AAA z naciskiem na narrację i budowanie świata.

Walters i jego zespół założyli Worlds Untold, aby tworzyć IP o głębi i możliwościach, których nie da się zawrzeć w jednej grze ani nawet w jednym medium. Rusza debiutancki projekt zespołu, przygodowa gra akcji z niedalekiej przyszłości, osadzona w zapierającym dech w piersiach świecie pełnym tajemnic i eksploracji.

Informacje z oficjalnej strony Worlds Untold

Natomiast sam weteran BioWare, Mac Walters, opuścił słynne studio na początku tego roku po 19-letniej karierze. Pracował nie tylko przy serii Mass Effect, ale był również dyrektorem produkcji Dragon Age: Dreadwolf, która wciąż jest w fazie rozwoju. Teraz prowadzić będzie własne studio o nazwie Worlds Untold, do którego trwają już poszukiwania pracowników.

Do zespołu dołączyli już między innymi reżyser dźwięku Sotaro Tojima (Metal Gear Solid, HALO), szefowa produkcji Elizabeth Lehtonen (Dragon Age, The Sims i Angry Birds) czy dyrektor artystyczny, Ramil Sunga (Dragon Age, Anthem, Mass Effect Andromeda).

Zobacz też: Najlepsze gry postapokaliptyczne

Chiński NetEase konsekwentnie inwestuje poza granicami kraju. Firma w 2018 roku zainwestowała 100 milionów dolarów w Bungie, a 3 lata później przejęła Grasshopper Manufacture. Teraz do listy dołączyło również Worlds Untold.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.