Sprzedaż serii Tomb Raider i Deus Ex. Raport zdradza konkretne liczby

Tomb Raider Lara Croft

Wczoraj dowiedzieliśmy się, że Square Enix sprzedało swoje zachodnie studia, w tym takie marki jak Tomb Raider i Deus Ex. Teraz wydawca pochwalił się wynikami sprzedaży obu serii. Liczby są całkiem interesujące i pokazują, że finalizacja transakcji przez Embracer Group zdecydowanie może się gigantowi opłacić.

Wyniki sprzedaży serii Tomb Raider i Deus Ex

Ujawniono wyniki sprzedaży serii Tomb Raider i Deus Ex, licząc od pierwszej odsłony każdego cyklu. Produkcje z Larą Croft w roli głównej sprzedały się łącznie w 88 milionach egzemplarzy, ale co ciekawe, sama trylogia stworzona przez Crystal Dynamics i Eidos Montreal rozeszła się w aż 38 milionach kopii. Pomijając pełnoprawne odsłony, sprzedano też 53 miliony mobilnego Tomb Raidera.

Jeżeli chodzi o serię Deus Ex, to tutaj wyniki są znacznie gorsze, ale wciąż całkiem niezłe — w końcu popularność obu marek jest nieporównywalna na korzyść Tomb Raidera. Przez cały okres istnienia Deus Exa sprzedano w sumie 12 milionów kopii pełnoprawnych gier, nie licząc mobilniaków. Produkcje na smartfony i tablety trafiły w ręce 2 milionów odbiorców.

Przeczytaj też: Crossplay pojawi się w FIFIE 22

Warto przypomnieć, że Embracer Group zapłaci za Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montréal wraz z ponad 50 IP jedynie 300 milionów dolarów. Cała masa branżowych obserwatorów komentuję tę transakcję jako rozbój w biały dzień, będąc przekonanym, że Square Enix mogłoby otrzymać znacznie lepszą ofertę.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z