Xbox bezapelacyjnym zwycięzcą 2023 roku? Ta grafika podsumowuje wszystko

Xbox logo

Nie ulega wątpliwości, że za Xboxem świetny rok. Co prawda nie wszystko udało się tak, jak planowano (patrzymy na ciebie, Redfall). Z drugiej strony grafika stworzona przez jednego z fanów pokazuje, że „Zieloni” i tak nie moga mieć powodów do narzekania.

Xbox w 2023 roku – solidne premiery i przejęcie Activision Blizzard

Podsumowując rok 2023 w wykonaniu Xboxa, nie sposób nie wspomnieć o szeregu nowych gier, które wzmocniły portfolio „Zielonych”. Mowa tu o największej premierze w historii marki – Starfield, ale też o takich tytułach, jak solidny remaster Quake 2, Hi-Fi Rush czy głośny exclusive w postaci Forzy Motorsport.

Wydaje się jednak, że produkcje z Xbox Games Showcase 2023 mają szanse przebić to wszystko. Wciąż czekamy bowiem na konkrety w postaci Avowed, flagowego Fable czy Hellblade 2.

Biznesowo również Xbox może zaliczyć 2023 rok do udanych. „Gigant z Redmond” przejął Activision Blizzard, dzięki czemu wzbogacił się o szereg nowych marek z Call of Duty na czele.

Nie wolno także zapominać o postępującej ekspansji na japońskim rynku. Platforma Microsoftu nawiązała lepsze kontakty z tamtejszymi deweloperami, co już zaobfitowało w nowe zapowiedzi ich gier na Xboxy.

Zobacz też: Gry podobne do The Forest

Xbox ma więc świetne perspektywy na 2024 rok i kolejne lata. A to dobrze dla graczy, bo konkurencja na wszelkim polu jest czymś, czego są beneficjentami.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.