Aktualizacja Xboxa na czerwiec 2024 już dostępna! Microsoft wprowadza zmiany w menu konsol

Xbox logo

Dziś pora na kolejne nowości w Xboxie. Tymi jest czerwcowa aktualizacja, która dotknęła cały ekosystem gamingowy Microsoftu. Ucieszeni będą przede wszystkim właściciele konsol.

Xbox – aktualizacja na czerwiec 2024

Wdrażanie czerwcowej aktualizacji Xboxa rozpoczęło się w tym tygodniu. Jeśli ktoś jej jeszcze nie widzi, wystarczy zaczekać na swoją kolej pobrania uaktualnienia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zdecydowanie najciekawszą zmianą jest nowość w kwestii teł głównego menu. Teraz możemy wyświetlać grafiki z gier także przy użyciu dynamicznego tła, co zostało zaprezentowane na powyższym tweecie Toma Warrena.

Poza tym aktualizacja na czerwiec 2024 wprowadza również:

  • Łatwiejsze połączenie kontrolera z konsolą za pomocą Wi-Fi
  • Zarządzanie subskrypcjami bezpośrednio z poziomu konsoli
  • Uaktualnienie oprogramowania kontrolera
  • Nowe menu Xbox Game Pass na PC
  • Wsparcie dla klawiatury i myszki w Xbox Cloud Gaming
  • Samodzielne zarządzanie danymi gier i zapisami w chmurze

Trzeba więc przyznać, że lista zmian jest dosyć ciekawa, choć te naturalnie nie są zbyt wielkie. Z drugiej stroną z pewnością przyczynią się do przyjemniejszego grania na Xboxach, PC oraz w chmurze.

Źródło: Pure Xbox

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2454 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.