Xbox od teraz będzie pilotem TV — nowa funkcja zawitała do konsoli

Xbox Series X

Jak pisaliśmy niedawno, wraz z aktualizacją do konsol Xbox Series X i Series S zawitała nowa, dość mocno wyczekiwana funkcja. Dzięki niej niepotrzebne będzie sięganie po pilota do telewizora w trakcie rozgrywki. Zamiast niego, z kilku funkcji będzie można skorzystać przy pomocy menu w konsoli. Wreszcie!

Funkcja pilota TV w Xbox Series X|S

Xbox Series X|S
Xbox Series X|S

Nowa aktualizacja konsol Xbox Series X|S przyniosła długo wyczekiwaną funkcję. Od teraz gracze będą mogli wykorzystać nowe opcje w trakcie gry, aby m.in. zmienić głośność w telewizorze. Do tej pory potrzebny był w tym celu pilot od ekranu, a teraz sprawa będzie znacznie łatwiejsza i wszystko będzie można załatwić z poziomu konsoli.

Zobacz też: Przystawka Smart TV – najlepsze modele

Poza regulowaniem głośności w TV aktualizacja wprowadziła też możliwość wyciszenie dźwięków towarzyszących uruchamianiu konsoli. Pośród nowości można również znaleźć opcję ustawienia konsoli jako domowej, co pozwoli użytkownikom uniknąć każdorazowego logowania. Poza tym kody dostępu zostały przemianowane na kody PIN, oraz zmieniły się nazwy niektórych planów zasilania.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.