Xbox Cloud Gaming ze wsparciem dla DLC. W chmurze można odpalać też dodatki do gier

Xbox Cloud Gaming

Xbox Cloud Gaming to usługa od Microsoftu pozwalająca uruchamiać gry w chmurze. Według ostatniego raportu rozwiązanie Amerykanów przetestowało już ponad 10 milionów graczy, natomiast dzisiaj główna inżynier Xboxa potwierdziła bardzo ciekawą kwestię. Otóż w chmurze można też odpalać dodatki do gier.

Chcesz kupić 20 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za ok. 100 zł? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Cloud Gaming i dodatki do gier w chmurze

Eden Marie, główna inżynier Xboxa opublikowała na Twitterze wpis, w którym ujawniła interesującą ciekawostkę. Kobieta napisała, że wszystkie DLC-ki do gier obsługujących Xbox Cloud Gaming są dostępne na „chmurowych” serwerach Microsoftu i jeżeli dany gracz wykupił dodatki, to zostaną one automatycznie dopisane do danej gry, pozwalając na ich uruchomienie w chmurze.

Przeczytaj też: Premiera zmierzające do Xbox Game Pass Replaced została opóźniona

Przykładowo, jeżeli ktoś odpali w chmurze znajdujące się w bibliotece Xbox Game Pass standardowe wydanie Mortal Kombat 11, a po czasie dokupi dodatek do tej gry, to jego również będzie można uruchomić w ramach Xbox Cloud Gaming. Co tu dużo mówić: to bardzo dobra wiadomość, która z pewnością ucieszy niejednego gracza.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja dnia