Phil Spencer: Xbox Cloud Gaming wciąż zmierza na konsole

xCloud

Xbox Cloud Gaming to w ostatnim czasie gorący temat. Dzisiaj rozpoczęły się beta testy tej usługi w przeglądarce na komputerach z Windowsem 10 oraz smartfonach i tabletach Apple, a ponadto dowiedzieliśmy się, że z czasem w ramach Xbox Cloud Gaming uruchomimy także gry pecetowe. Jakby dobrych wiadomości było mało, Phil Spencer właśnie potwierdził, że Xbox Cloud Gaming wciąż zmierza na konsole.

Chcesz kupić 20 miesięcy Xbox Game Pass Ultimate za ok. 100 zł? Kliknij tutaj i zobacz jak!

Xbox Cloud Gaming na konsolach – Phil Spencer prosi o cierpliwość

Phil Spencer jest ostatnio bardzo aktywny na Twitterze. Mężczyzna często odpowiada na pytania fanów, niekiedy zdradzając ciekawe informacje. Tym razem szef Xboxa został zapytany, czy xCloud (obecnie Xbox Cloud Gaming) trafi również na konsole. Jego odpowiedź była krótka i zwięzła: „tak, ale jeszcze nie teraz”. W zeszłym roku Spencer informował, że granie w chmurze będzie możliwe na Xboxach, choć wdrożenie tego rozwiązania znajduje się w dalszej części „listy rzeczy do zrobienia”.

Mimo że słowa przedstawiciela marki Xbox nie są niczym nowym, dobrze wiedzieć, że firma nie porzuciła swoich planów i prace nad możliwością grania w chmurze na konsolach wciąż trwają. Wszystkim zainteresowanym tą opcją nie pozostaje nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość. Kiedy Xbox Cloud Gaming zadebiutuje na konsolach, to wielu gier nie będzie trzeba w ogóle pobierać – wystarczy kilka kliknięć, by rozpocząć zabawę. A nie da się ukryć, że brzmi to naprawdę dobrze.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja dnia