Xbox Game Pass osiągnie 100 milionów abonentów — znany analityk ma dobre powody, by tak twierdzić

Xbox Game Pass

Xbox Game Pass to subskrypcja, która cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem. W ostatnim czasie ciągle głośno jest o transakcji przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, która jak wiadomo, wciąż nie została sfinalizowana. Na fali popularności tego tematu wypowiedział się znany analityk — mężczyzna stwierdził, że Xbox Game Pass jest w stanie osiągnąć 100 milionów subskrybentów.

REKLAMA

Xbox Game Pass i 100 milionów subskrybentów to prawdopodobny scenariusz

Xbox Game Pass Ultimate
Xbox Game Pass Ultimate

Dobrze znany analityk Michael Pachter z firmy Wedbush Securities wziął udział w rozmowie z Yahoo Finance, gdzie poruszył temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Mężczyzna w swojej wypowiedzi wspomniał, że sfinalizowanie transakcji oraz dalsze skupienie Amerykanów na oferowaniu rozgrywki w chmurze (Xbox Cloud Gaming) sprawi, że Xbox Game Pass z pewnością prędzej czy później dobije do 100 milionów abonentów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że obecnie usługę Microsoftu subskrybuje mniej więcej 25 milionów graczy.

Przeczytaj też: Najlepsze mody do The Sims 4

Pachter zaznaczył, że Activision Blizzard jest czwartym co do wielkości wydawcą w Stanach Zjednoczonych, a jego przejęcie uczyni z Microsoftu jeszcze większego giganta, przy okazji dając graczom dobry powód do zasubskrybowania Game Passa. Mężczyzna szczególną uwagę poświęcił też Xbox Cloud Gaming, oferowanemu w ramach Xbox Game Pass Ultimate i nadchodzącego planu rodzinnego. Analityk przytoczył, że rynek grania w chmurze to potencjalnie aż 3,5 miliarda osób, czyli mniej więcej połowa ziemskiej populacji.

Na koniec Michael Pachter wspomniał, że jego zdaniem jest spora szansa, iż transakcja dojdzie do skutku jeszcze w tym roku. Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki, aby tak się stało.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!