Xbox Game Pass a spadek tradycyjnej sprzedaży gier. Microsoft tłumaczy się ze swoich słów

Xbox Game Pass

Microsoft jakiś czas temu przyznał w dokumencie przedstawionym przez CMA, że Xbox Game Pass przyczynia się do spadku sprzedaży gier w tradycyjnym modelu. Teraz firma postanowiła podać nam nieco więcej informacji na ten temat. O całej sprawie wypowiedział się bowiem rzecznik Xboxa.

REKLAMA

Xbox Game Pass nadal opłacalny dla deweloperów?

Zwiastun Xbox Game Pass

W oświadczeniu przesłanym portalowi Eurogamer rzecznik Xboxa nie odniósł się wprost do danych przedstawionych we wstępnym raporcie brytyjskiej organizacji antymonopolowej. Ta podała w nim informacje pochodzące wprost od Microsoftu, gdzie przyznano, że usługa Xbox Game Pass doprowadza do kanibalizacji tradycyjnej sprzedaży gier. Podano nawet dokładny procent spadku wyników sprzedażowych w ciągu 12 miesięcy od dodania produkcji do usługi, ale informacja ta została wycięta z publicznie udostępnionych źródeł.

Rzecznik skupił się za to na plusach trafienia samego tytułu do biblioteki Xbox Game Pass. Jak powiedział, subskrypcja ta „oferuje graczom i twórcom większy wybór i możliwości w sposobie odkrywania, doświadczania i dostarczania gier”.

Xbox Game Pass oferuje graczom i twórcom większy wybór i możliwości w sposobie odkrywania, doświadczania i dostarczania gier.

Dla graczy oznacza to zapewnienie kolejnej opcji odkrywania gier i grania z przyjaciółmi w świetnej cenie. Dla deweloperów oznacza to stworzenie kolejnej opcji, w jaki sposób zarabiają na swoich grach.

Skupiamy się na pomaganiu twórcom gier wszystkich rozmiarów w maksymalizacji całkowitej wartości finansowej, którą otrzymują za pośrednictwem Game Pass. Każda gra jest wyjątkowa, więc ściśle współpracujemy z twórcami, aby zbudować niestandardowy program odzwierciedlający to, czego potrzebują, zapewnić im rekompensatę finansową za udział w usłudze i pozostawić miejsce na kreatywność i innowacje. W rezultacie liczba deweloperów zainteresowanych współpracą z Game Pass wciąż rośnie.

Rzecznik działu Xboxa

Zobacz też: Najlepsze gry metroidvania

Co ciekawe, w 2018 roku Phil Spencer przekazał, że dodanie do Game Passa gier takich jak Forza Horizon 4 zwiększa ich sprzedaż, a nie odwrotnie. Obecnie więc dane dostarczone przez Microsoft do CMA przeczą temu stwierdzeniu.

REKLAMA

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!