Xbox Game Pass a spadek tradycyjnej sprzedaży gier. Microsoft tłumaczy się ze swoich słów

Xbox Game Pass

Microsoft jakiś czas temu przyznał w dokumencie przedstawionym przez CMA, że Xbox Game Pass przyczynia się do spadku sprzedaży gier w tradycyjnym modelu. Teraz firma postanowiła podać nam nieco więcej informacji na ten temat. O całej sprawie wypowiedział się bowiem rzecznik Xboxa.

Xbox Game Pass nadal opłacalny dla deweloperów?

Zwiastun Xbox Game Pass

W oświadczeniu przesłanym portalowi Eurogamer rzecznik Xboxa nie odniósł się wprost do danych przedstawionych we wstępnym raporcie brytyjskiej organizacji antymonopolowej. Ta podała w nim informacje pochodzące wprost od Microsoftu, gdzie przyznano, że usługa Xbox Game Pass doprowadza do kanibalizacji tradycyjnej sprzedaży gier. Podano nawet dokładny procent spadku wyników sprzedażowych w ciągu 12 miesięcy od dodania produkcji do usługi, ale informacja ta została wycięta z publicznie udostępnionych źródeł.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Rzecznik skupił się za to na plusach trafienia samego tytułu do biblioteki Xbox Game Pass. Jak powiedział, subskrypcja ta „oferuje graczom i twórcom większy wybór i możliwości w sposobie odkrywania, doświadczania i dostarczania gier”.

Xbox Game Pass oferuje graczom i twórcom większy wybór i możliwości w sposobie odkrywania, doświadczania i dostarczania gier.

Dla graczy oznacza to zapewnienie kolejnej opcji odkrywania gier i grania z przyjaciółmi w świetnej cenie. Dla deweloperów oznacza to stworzenie kolejnej opcji, w jaki sposób zarabiają na swoich grach.

Skupiamy się na pomaganiu twórcom gier wszystkich rozmiarów w maksymalizacji całkowitej wartości finansowej, którą otrzymują za pośrednictwem Game Pass. Każda gra jest wyjątkowa, więc ściśle współpracujemy z twórcami, aby zbudować niestandardowy program odzwierciedlający to, czego potrzebują, zapewnić im rekompensatę finansową za udział w usłudze i pozostawić miejsce na kreatywność i innowacje. W rezultacie liczba deweloperów zainteresowanych współpracą z Game Pass wciąż rośnie.

Rzecznik działu Xboxa

Zobacz też: Najlepsze gry metroidvania

Co ciekawe, w 2018 roku Phil Spencer przekazał, że dodanie do Game Passa gier takich jak Forza Horizon 4 zwiększa ich sprzedaż, a nie odwrotnie. Obecnie więc dane dostarczone przez Microsoft do CMA przeczą temu stwierdzeniu.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2376 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
SKORZYSTAJ Z GIGA PROMOCJI – KLIKNIJ I KUP
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.