Bugsnax — były exclusive PlayStation — zawita do Xbox Game Pass jeszcze w kwietniu

Bugsnax

Oj, tej wiadomości raczej się dzisiaj nie spodziewaliśmy. Otóż właśnie ogłoszono, że Bugsnax trafi do Xbox Game Pass jeszcze w kwietniu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obecnie gra jest dostępna tylko na PlayStation 4 i PlayStation 5. Konsole Sony tracą kolejną ekskluzywną produkcję na rzecz PC-tów oraz Xboxów.

Bugsnax na PC i konsole Xbox wkrótce w Xbox Game Pass

Zwiastun Bugsnax

Bugsnax to pełna humoru przygodówka, której akcja rozgrywa się na wyspie Snaktooth Island — terenie zamieszkiwanym przez hybrydy zwierząt i… jedzenia. Głównym bohaterem opowieści jest dziennikarz, który przybył na wspomnianą wyspę śladem zaginionej poszukiwaczki imieniem Elizabeth; naszym zadaniem będzie odnalezienie kobiety i zrozumienie, co tak naprawdę się tu dzieje. Rozgrywka w Bugsnax polega przede wszystkim na eksploracji i łapaniu przedziwnych mieszkańców Snaktooth Island.

Przeczytaj też: Life is Strange: True Colors i 2 inne nowości od dzisiaj w Xbox Game Pass

Premiera Bugsnax na PC i konsolach Xbox odbędzie się 28 kwietnia 2022 roku. Tego samego dnia produkcja trafi też do biblioteki Xbox Game Pass, a w ramach abonamentu Microsoftu uruchomimy ją na komputerach PC, Xboxie One, konsolach nowej generacji (Xbox Series X|S) oraz w chmurze. Jakby tego było mało, aby uczcić premierę na nowych platformach, twórcy przygotowali masę nowej zawartości — aktualizacja The Isle of Bigsnax, która będzie dostępna od pierwszego dnia, zapewni około 3 godziny dodatkowej zabawy. Pojawią się m.in. nowe wątki fabularne, zadania i wyzwania.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z