Xbox Game Pass pomógł zarobić kolejnym twórcom. Zauważalny wzrost przychodów Capcomu

Exoprimal Xbox Game Pass

Nie ulega wątpliwości, że Xbox Game Pass to świetna sprawa dla mniejszych twórców. Tymczasem okazuje się, że pomaga także tym większym, nawet najbardziej uznanym deweloperom. Jednym z nich jest Capcom, który dzięki usłudze Microsoftu odnotował znaczny wzrost przychodów z licencji.

Raport finansowy Capcomu. Firma zanotowała znaczne zyski dzięki Xbox Game Pass

Zwiastun Exoprimal

Exoprimal zadebiutował w lipcu tego roku. Recenzenci i gracze ocenili sieciową produkcję Capcomu jako dosyć średnią.

Jak donosi jednak portal Pure Xbox, Capcom i tak zarobił na tej grze znaczną sumę. Wszystko dzięki Xbox Game Pass, za sprawą którego firma odnotowała znaczny wzrost „przychodów z licencji cyfrowych”.

Z informacji TechRaptor dowiadujemy się natomiast, że chodzi o zwiększenie przychodów z tego tytułu z 2,2 do 3,7 miliarda jenów (ok. 103,98 milionów złotych) rok do roku, biorąc pod uwagę pierwszą połowę roku fiskalnego. Trzeba przyznać, że to całkiem niezły wynik.

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

A jeżeli chodzi o samo Exoprimal, pomimo nieprzychylnych recenzji, grze udało się zgromadzić ponad milion graczy w zaledwie kilka dni po premierze. Niemniej produkcja raczej nie zostanie zapamiętana jako uznany spadkobierca legendarnej już serii Dino Crisis.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.