[Akt.] Evil Genius 2, Mind Scanners i Generation Zero od dziś w Xbox Game Pass. 8 gier opuszcza abonament

Evil Genius 2: World Domination

Dziś ostatni dzień listopada, a powszechnie wiadomo, że Microsoft lubi zamykać miesiące zmianami w ofercie Xbox Game Pass. Co prawda dziś w usłudze lądują trzy gry (Evil Genius 2, Mind Scanners i Generation Zero), ale niestety trzeba też wspomnieć, że przy okazji abonament opuszcza aż 8 lubianych produkcji. Średnio uczciwa wymiana, ale nic nie poradzimy.

Evil Genius 2: World Domination, Mind Scanners i Generation Zero w Xbox Game Pass oraz gry, które znikają z subskrypcji

Zwiastun Evil Genius 2: World Domination

Evil Genius 2: World Domination to bezpośrednia kontynuacja uwielbianego RTS-a, który miał swoją premierę w 2004 roku. Głównym bohaterem opowieści jest tytułowy Geniusz Zła, którego celem numer jeden jest nic innego jak przejęcie władzy nad światem. Oczywiście nie będzie to zbyt łatwe, bo Siły Sprawiedliwości są zmotywowane, aby pokrzyżować jego plany.

Z kolei Mind Scanners zabiera nas do dystopijnego świata przyszłości, gdzie wcielamy się w postać tytułowego Mindscannera, czyli psychiatry bez wykształcenia medycznego. Podczas zabawy będziemy pomagać mieszkańcom The Structure w rozwiązywaniu problemów natury psychicznej, jednocześnie starając się odnaleźć swoją córkę.

Jeśli chodzi o Generation Zero, to gra jest połączeniem skradanki i akcyjniaka. Zabawa rozgrywa się w alternatywnej wersji Szwecji z 1989 roku, którą opanowały sporych rozmiarów roboty. Głównym bohaterem opowieści jest członek ruchu oporu, który robi wszystko, aby odesłać mechanicznego najeźdźcę tam, skąd przybył.

Omówione gry są już dostępne w bibliotece Xbox Game Pass. W ramach abonamentu Amerykanów można je uruchomić na komputerach PC, Xboxie One, konsolach nowej generacji (Xbox Series X|S) oraz w chmurze.

Dobre wieści już za nami, więc najwyższa pora skupić się na usuwanych tytułach. Bez zbędnego przedłużania, dzisiaj z subskrypcji znikają następujące produkcje:

  1. Call of the Sea (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. FIFA 19 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC)
  3. Football Manager 2021 (PC)
  4. Football Manager 2021 Xbox Edition (Xbox One, Xbox Series X|S)
  5. Haven (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  6. Hello Neighbor (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  7. Morkredd (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  8. Va-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action (PC)

Wymienione wyżej gry zostaną usunięte z Xbox Game Pass do końca dnia. Dopóki wciąż pozostają one w abonamencie, subskrybenci jak zawsze mogą kupić je na własność w Microsoft Store z 20-procentową zniżką. Należy się jednak spieszyć, bo zegar tyka.

Aktualizacja – 30.11.2021, 18:15

Do Xbox Game Pass trafiła też pecetowa wersja theHunter: Call of the Wild.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z