Xbox Game Pass nie taki genialny, jak go malują? Usługa nie osiągnęła zakładanego celu

Xbox Game Pass

Społeczność graczy uwielbia abonament Xbox Game Pass. Możliwość grania w nowe gry (i nie tylko) na PC oraz konsolach Xbox jest bardzo ceniona przez fanów na całym świecie. Mniej zadowoleni wydają się być jednak akcjonariusze firmy, którzy oczekiwali lepszych wyników sprzedażowych swojej usługi.

Xbox Game Pass rośnie, ale zbyt wolno

Xbox Game Pass najlepsze strzelanki, gry FPS / TPS
Xbox Game Pass

Jak podaje serwis Axios, firma Microsoft nie uzyskała zakładanego wzrostu liczby użytkowników abonamentu Xbox Game Pass. Gigant z USA nie podał konkretnych liczb w ostatnim raporcie finansowym, natomiast wspomniany wcześniej serwis obliczył, że usługa zyskała do końca czerwca 2022 roku 28% nowych abonentów — problem polega na tym, że zakładano wzrost na poziomie aż 70%.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS4 dla dzieci

Okazuje się, że premiery gier w Xbox Game Pass i rozwijanie usługi nie zagwarantowały wystarczającego przypływu nowych graczy. Wpływ miały na to m.in. opóźnienia premier i niedostarczanie tego, co wcześniej zostało zapowiedziane. Mówi się jednak, że przyszły rok ma być bardzo ważny z punktu widzenia nowej zawartości w usłudze dla graczy na PC oraz konsolach Xbox.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.