[Akt. 5] Xbox Game Pass na PC zmienił nazwę! Sniper Elite 5 i więcej gier trafi do usługi w dniu premiery

PC Game Pass

Ostatnio pisaliśmy, że jeszcze w tym tygodniu poznamy tytuły czterech gier na PC, które trafią do Xbox Game Pass w dniu swojej premiery. Zgodnie z zapowiedzią, dopiero co wyszło na jaw, że do subskrypcji zmierza m.in. Sniper Elite 5. Jakby tego było mało, dowiedzieliśmy się, że pecetowy Xbox Game Pass dostał nową nazwę. Co by nie mówić, ruch Microsoftu jest całkiem zrozumiały.

Xbox Game Pass na PC z nową nazwą oraz gry, które wkrótce zawitają do subskrypcji

Klip obwieszczający zmianę nazwy pecetowego Game Passa

Gala The Game Awards 2021 dobiegła końca, a Xbox Game Pass na PC to teraz… PC Game Pass. Tak, dobrze czytacie – nazwa subskrypcji została zmieniona. Mimo że różnica nie jest zbyt duża, to pozwoli ona Microsoftowi na łatwiejsze odróżnianie typów abonamentu, co może się okazać strzałem w dziesiątkę z marketingowego punktu widzenia.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Zmianę nazwy mamy już omówioną, więc nie marnujmy czasu i skupmy się na zapowiedzianych dziś grach, które wylądują w Xbox Game Pass na premierę. Przechodząc do konkretów, ich pełna lista prezentuje się następująco:

  1. Sniper Elite 5 (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  2. Pigeon Simulator (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  3. Trek to Yomi (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)
  4. Tajemnicza produkcja od Hugecalf Studios – nazwa nieznana (Xbox One, Xbox Series X|S, PC, chmura)

Nie da się ukryć, że Microsoft zadbał o naprawdę mocne pozycje; na razie nie wiemy, kiedy gry trafią do abonamentu, więc musimy czekać na dodatkowe informacje. Swoją drogą, pierwszy zwiastun Sniper Elite 5 zostanie zaprezentowany już dzisiaj na oficjalnym kanale Xboxa na Twitchu. Transmisja rozpocznie się o 21:45 czasu polskiego, więc zainteresowanym osobom radzimy ustawić sobie przypomnienie.

Aktualizacja – 11.12.2021, 13:29

Premiera Sniper Elite 5 odbędzie się w 2022 roku. Dokładnej daty niestety nie poznaliśmy.

Aktualizacja 2 – 13.12.2021, 19:08

Trek to Yomi zadebiutuje w 2022 roku, ale tak jak w przypadku Sniper Elite 5, dokładnej daty nie ujawniono.

Aktualizacja 3 – 23.12.2021, 15:15

Pigeon Simulator również zadebiutuje w 2022 roku, ale dokładnej daty niestety nie poznaliśmy. Wiemy za to, że w pierwszych 12 miesiącach gra będzie dostępna w formie early accessu, aby „wdrożyć w życie pomysły społeczności”.

Aktualizacja 4 – 10.03.2022, 21:41

Dowiedzieliśmy się, że Trek to Yomi zadebiutuje wiosną tego roku, choć dokładnej daty premiery gry nadal nie ujawniono.

Aktualizacja 5 – 05.04.2022, 15:30

Data premiery Trek to Yomi została ujawniona — gra zadebiutuje na rynku (i w Xbox Game Pass) już 5 maja 2022 roku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.